Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia EDC trwałość eksploatacja, olej


aronus

Rekomendowane odpowiedzi

W związku, że mojemu scenicowi stuknęło 100.000 km zacząłem zastanawiać się nad skrzynią EDC, która w nim pracuje. Do tej pory skrzynia pracuje bez najmniejszych problemów, ale jaka jest ogólna opinia o tych skrzyniach, dobre są czy nie bardzo :D . Czy ta skrzynia ma jakieś wady, które w najbliższym czasie mogę się ujawnić? Następna kwestia to ekspoatacja czy zalecana jest wymiana oleju w tej skrzyni, jeżeli tak to po jakim przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, ciekawe pytanie. Właśnie kupiłem GS 3 2.0 dci z EDC z przebiegiem 213 tys i mam podobne pytanie.

Auto ma kompletną historię i do tej pory nic się nie działo ze skrzynią, a więc napewno wytrzyma do 200 tys+.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Mechanik R w PL powiedział, żeby nic nie dolewać i nie robić z olejem jeśli wcześniej nikt tam nie grzebał, ale czekam na inne opinie,

w końcu olej musi się jakoś zużywać nie?

<><><><><><><><><><>><><><><>

EDC śmiga super, ale auto jara średnio 8,5l/100 w trybie autostradowym i srednią 130-150, w mieście do 10... sporo. Do tej pory śmigałem vectrą o tej samej mocy i paliła 7 max.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Aronus, nie wpada Ci czasem skrzynia w lekke wibracje przy zmianie 3/4 4/3 ? Jak hamujesz biegami?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

mam skrzynię EDC (DC4) w megane 3. Auto ma już 80 kkm. Próbowałem się czegoś dowiedzieć na temat eksploatacji tej skrzyni. Aso twierdzi że jest to skrzynia bez obsługowa nie wymaga wymiany oleju. Panienka na informacji serwisowej ASO powiedziała mi, że na wymianę oleju należy przyjechać jak coś szarpie wibruje albo stuka. Dzwoniłem do magika który zajmuje się od lat automatami powiedział że jest to skrzynia dosyć nowa i nie miał z nią do czynienia ale objawy o których wspominało aso kwalifikują się do wymiany ale całej skrzyni bo na olej już za późno. On sugeruje wymianę po 80 kkm. Całe szczęście jest to skrzynia z suchym sprzęgłem, wchodzi do niej tylko 1,7l oleju więc opiłki i inne zanieczyszczenia pochodzące z pracy sprzęgieł nie dostają się do oleju. I bądź tu mądry człowieku. Może jest tak że jest to element o przewidzianej żywotności 200 kkm i koniec. Szukałem na różnych forach ale nic konkretnego nie znalazłem. Ja na razie nie wymieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mnie się niestety w życiu nie poszczęściło i jako pierwszy widzę mam problemy z Megane 1.5 dci FAP EDC. Prosiłbym was o pomoc w tym temacie możne ktoś wie co powinienem dalej zrobić.

Więcej w tym temacie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Właśnie kupiłem GS 3 2.0 dci z EDC z przebiegiem 213 tys i mam podobne pytanie.

Trochę odkurzę ten temat,

Przy silniku 2,0 dCi jest klasyczna skrzynia biegów JATCO JF613E.

Skrzynia chwalona i wkładana do dużych silników np. 3.0 V6 dCi 235 KM, czy też 3,0/3,5 V6 za oceanem.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koniecznie weź auto do serwisu i sprawdź stan oleju w skrzyni, czy nie ma w nim opiłków, czy jest mocno sprawcowany.

ASO tego nie mówi, ale trzeba wymieniać olej max co 60 tys. w skrzyni EDC.

Dalej- na jeździe próbnej sprawdź jak sobie radzi na manualu, zwłaszcza przy prędkości ok. 90-100 km/h (wtedy następuje zmiana biegu z 5 na 6)- czy nie ma dziwnych dźwięków z okolic skrzyni.

Świeżo przerabiany temat;)

 

Błędów mechanicznych ci komputer nie pokaże, więc nim się nie kieruj;)

Edytowane przez borszysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja skrzyni . Czyta się często o takich serwisowych czynnościach. Jest to eksploatacyjna czynność wraz z zużywaniem sprzęgieł?

Jaka kultura jazdy, zużycie paliwa, w czym sobie słabiej radzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Skrzynia EDC trwałość eksploatacja, olej

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!