Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana płynu do chłodnicy/jego spuszczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Autko (Megane Grandtour 3) kupiłem niedawno. Widzę mały poziom płynu w zbiorniku, różowy, ale nie mam pojęcia jaki lał poprzedni właściciel. Wolę spuścić i wymienić na nowy. Wie ktoś gdzie go się spuszcza?? Jest tam jakiś zaworek, czy bez kanału się nie obędzie?

 

Pozdrowionka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie renówka leje taki żółtawy/zielonkawy płyn, skąd u Ciebie się wziął różowy? W tak młodym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie renówka leje taki żółtawy/zielonkawy płyn, skąd u Ciebie się wziął różowy? W tak młodym aucie?

Najwidoczniej poprzedni właściciel dolewał stopniowo różowy .....trzeba wrócić na zielony kupiłem już produkcji K2, nie będe płacił ASO za 6 litrów 128 zł (5+1) . Kupiłem K2, dobre ma opinie...no i na logu jest Hołek więc musi być extra :P

 

Zdejmujesz rurę u dołu chłodnicy i płyn sobie wyleci, ale nie cały, nie zdziw się wiec, że wlejesz trochę mniej niż instrukcja podaje

 

Dzięki zauważyłem. W sumie poczekam za miesiąc wymieniam rozrząd więc będzie okazja by wymienić płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem K2, dobre ma opinie...no i na logu jest Hołek więc musi być extra

Też w autach zalane K2 i jakoś lata. Co do Hołka to nieźle na tym zarobił więc nie biorę jego opinii, rekomendacji pod uwagę :D

K2 to jest ostro pakowane w auta. Opinie mogą być różne, ale co tam.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ten amerykański PRESTONE czy jakoś tak, mechanik- specjalista renault podpowiedział mi, że renaut zalewa oryginalnie bardzo zbliżony do tego. Najlepiej gdyby płyn był troszkę letni wtedy zejdzie i z termostatu troszkę więcej. Po zalaniu pamiętaj o odpowietrzeniu głowicy (maluteńki koreczek na termostacie).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Trochę archiwalny temat odkopuję ale po co zakładać nowy jak istnieje ;)

 

 

Zdejmujesz rurę u dołu chłodnicy i płyn sobie wyleci, ale nie cały, nie zdziw się wiec, że wlejesz trochę mniej niż instrukcja podaje.

 

Próbuję dostać się do rury u dołu chłodnicy. Jak ściągnąć tę [wulgaryzm:)] osłonę pod zderzakiem? Walczę z nią od ponad godziny, śruby odkręcone i trzyma tylko na tych zapinkach przy nadkolach. Jest jakiś patent na mało inwazyjne odpięcie tych zapinek?

 

EDIT:

 

A może nie trzeba ściągać osłony pod zderzakiem tylko wystarczy osłonę silnika? Jest wtedy dostęp do węża od chłodnicy?

Edytowane przez lagarto13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

to już wiem

tylko jak się tam dostać? takie było moje pytanie

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest zorganizowane w MIII, ale pewnie po odkręceniu dolnych osłon pod silnikiem będzie dobry dostęp.

Zobacz czy od góry da się dojść, pewnie też nie obejdzie się bez demontażu plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu jest pies pogrzebany, bo....

dostać się od dołu to jakaś masakra. Osłona jest znitowana, czy coś z nadkolami i du**

a z góry, hm... chyba, że może pod reflektorem jest jakieś dojście, aż na sam dół chłodnicy

muszę się nad tym pochylić :) może się uda

bo spuszczanie wężem to jakaś lipa - ile tego zleci? pewnie nawet nie połowa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!