Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

olej na alternatorze


kozak677

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno padł mi alternator. Zaswieciła, sie kontrolka odrazu podjechalem do znajomego warsztatu, i wyciognolem alternator, okazało się ze cały jest zalany w oleju, czyscilem, pozniej spreżarka, oddałem do sprawdzenia okazalo sie ze nie ładuj, po regeneracji nie zajolem sie tym wyciekiem bo na szybko samochod był mi potrzebny do pracy, po niecałych 2tygodniach znów sie zasieciła kontrolka, z tego c co widziałem znów jest zalany olejem, teraz pytani. Skad to może lecieć ? i czy da sie jeszcze odratowac ten alternator w tej chwili ??

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli olej nie uszkodził lakieru zabezpieczające uzwojenie to raczej powinno się go dać uratować, a skąd leci jak wyciągałeś alternator to mogłeś od razu zobaczyć czy nie poszła uszczelka głowicy na kanale olejowym albo nie wypchnęło blok zabezpieczający kanał. Nie mniej trzeba pojechać na kanał i dokładnie poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały silnik jest tak Zarzygany olejem ze nie było nawet możliwości odlaneść wycieku, musze go umyć pożadnie na kanale i dopiero szukać, tylko teraz pytanie czym ratowac, alternator czym go umyć ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj go płynem do czyszczenia układów hamulcowych w spreju lub w specjalistycznej myjce (TYLKO NIE BENZYNĄ ALBO ROPĄ BO BĘDZIE KAPLICA); przy okazji sprawdzając czy uzwojenie i stojan nie maja przebić.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można było by sporobwać, też takim specyfikiem do mycia silnika ? czy lepszy był by ten do ukladow hamulcowych ? i czy dostane cos takiego w sklepie typu Carrefour.? ciezko bedzie mi sprawdzic czy nie ma przebicia bez, jego wyciagnięcia...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj go płynem do czyszczenia układów hamulcowych w spreju

To nic innego jak benzyna ekstrakcyjna w spreyu. W Twoim przypadku zobaczyłbym czy nie jest także zaolejony pasek alternatora. Jeżeli jest to może się ślizgać i nie będzie ładowania w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Co do wycieku to poszukałbym w okolicach wału korbowego. Może to być problem z simeringiem, osłoną wału, albo uszczelka misy olejowej. Osobiście teraz z tym walczę więc proponuje byś rozejrzał się w tamtych okolicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!