Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co was ostatnio ucieszyło ?


smeg

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Pozytywny przebieg operacji kolana niemal tydzień temu. I perspektywa po dzisiejszej rehabilitacji, zdaniem mojego fizjoterapeuty mniej więcej za tydzień będę mógł już samodzielnie powozić swoim samochodem. Poza tym możliwość zginania kolana, po tygodniu funkcjonowania na sztywno to bardzo miła zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie dzisiaj ale w środę. Wizyta u mojego ortopedy 7 tygodni po operacji. I opinia że o ile dalej będę się starał z rehabilitacją i odpowiednio wzmocnię mięśnie to po lutowej kontroli w marcu mogę jechać na narty. A jak mnie wypisywał ze szpitala w połowie września to wspominał póki co że ten sezon odpada. Oczywiście kazał też wyrzucić kule i ortezę ;) I od marca mogę też wracać na squasha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie ważyłem bardzo dużo na wzrost 185cm miałem równe 100kg, jednak chcę trochę zgubić ciałka na lato i dzisiaj mija pierwszy miesiąc mojej "własna dieta cud, a nie Chodakowska" (tak ją nazwałem) i aż się bałem wskoczyć dziś na wagę, ale wynik 94kg daję mi większą motywację do dalszego działania :notacrook: :notacrook: Dziewczyna trzyma za mnie zbyt mocno kciuki i nawet błagalnym proszeniem nie chciała mi dać gryza swojego schabowego, bo stwierdziła, że mięsko i warzywka z parowaru będą dla mnie zdrowsze i wkurzała mnie mlaskaniem jak zajadała się schabowym i ziemniakami popijając to zimną colą :lol: :lol:

Edytowane przez damian_opole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwsza super wiadomość dzisiaj od szefa to taka, że do pracy wracam dopiero po nowym roku i będzie podwyżka płacy;):)

A jeszcze lepsza, że 2 miesiące od rozpoczęcia diety i treningów siłowych ze 100kg mam już 89kg :notacrook: :notacrook: Te święta będą dla mnnie baaardzo trudne przy świątecznym stole hehe

 

Dodano: 31 gru 2014 - 11:30

Mnie ucieszyło to, że w tym roku moja Megi ani razu nie zastrajkowała w trasie ani w ogóle, a przejechałem prawie 19000km.

Średnie spalanie w trasie wg komputera 3.5-4l/100km, trasa Opole - Warszawa - Opole, którą pokonywałem w tym roku 8 razy robiłem średnio za 160zł, a wyjazd nad morze kosztował mnie 200zł w jedną stronę, średnia prędkość 100km/h, więc oszczędność również mnie cieszy;)

Ogólnie przez cały rok najpoważniejsza naprawa to nowa przekładnia kierownicza, a tak to min. nowy akumulator, pompka spryskiwaczy, nabita klima, sworznie wahaczy, olej i filtry dwa razy oraz nowe tarcze i klocki hamulcowe z tyłu i zacisk po regeneracji czyli normalne wymiany eksploatacyjne, więc nawet zdarza się to w niezawodnych niemieckich VW z niezastąpionymi silnikami. Nie licząc paliwa, ubezpieczenia, moich "pierdół" w bagażniku oraz innych dodatków do samochodu to koszt utrzymania wyniósł tyle co dwie moje miesięczne pensje ;)

Więc pozdrawiam wszystkich przeciwników silników dCi, którzy bazują na opinii przeczytanych w internecie, a nigdy nie mieli nic wspólnego z tym silnikiem ;)

 

Szczęśliwego nowego roku dla Was i waszych autek ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiejszy dzień. Najpierw spokojnie przejechane 415 km. na trasie dom-Białka Tatrzańska (z drobnym błądzeniem po Krakowie wynikłym z zagapienia się i nie skręceniem w prawo na rondzie Matecznego, zawsze tam skręcałem, za to dzisiaj jakaś pomroczność mnie złapała), po czym 2,5 godziny jazdy na nartach z córką. Biorąc pod uwagę że 5,5 miesiąca temu miałem rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego z równoczesnym szyciem łąkotki, ostra rehabilitacja (dla zainteresowanych mogę podać namiary na rehabilitantów z zastrzeżeniem że to Warszawa, oraz tym że są gorsi od terrorystów-z terrorystami da się czasem negocjować, z moimi fizjoterapeutami nie... ;) ) i w ostatnią środę błogosławieństwo mojego znachora że mogę jechać doprowadziły do dzisiejszej inauguracji i takich perspektyw na kolejne 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzyskanie mojego sceniola na wyłączność i to z pełnym bakiem, (tak jak go udostępniałem) po odebraniu przez syna swojego sceniola "marnotrawnego" od mechanika.

Powodem odstawienia był wzmożony apetyt na olej.

Po rozbiórce silnika z powodu przedmuchów do skrzyni korbowej, wyszło na jaw pękniecie jednego z cylindrów.

Obecnie sceniol ten ma wymieniony silnik z kompletem odmy i oryginalnym sprzęgłem z kołem dwumasowym z Laguny, po przebiegu 50tys km. za 4250 z robocizną :notacrook: (w tym prawie 766 zl VAT)

W tej cenie jest także kompletny nowy rozrząd, pasek wielorowkowy, pompa wody, nowe uszczelki, spinki, płyny, filtry, oleje, płukania, oraz rozbiórka oryginalnego silnika do czasu zauważenia pękniętego cylindra.

Kompletna głowica do planowania, wał korbowy i sztywne koło zamachowe z kompletnym sprzęgłem Valeo, jest jeszcze u mechanika w komisie zostawione.

Trwało to miesiąc z szukaniem silnika ale chyba było warto poczekać.

Mój ma w tym czasie doliczone ponad 3,5 tys km, a przeciętne spalanie zeszło z moich 7- 7,5 do 5,2 l/100 Jednak trasy to nie to samo co jazda lokalna wkoło komina.

thumb_hosting_zdjec_1425935183__photo_20150309_173735_800x450.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!