Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CAN CLIP z chin -- czy warto ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Walczę od jakiegoś czasu z próbą diagnozowania tego żabojada. Próby diagnostyki ECU moim starym kablem od VW skończyły się niepowodzeniem (DDT 2000). Teraz myślę o podróbie CLIPa bezpośrednio od chińczyków. Koszt zakupu 115 $ z darmową przesyłką - gwarancja dostawy do 3 tygodni. Na allegro taki zestaw od pośrednika to koszt 460 pln i dostawa do 3 dni.

Pytanie czy ktoś korzystał z tego interfejsu i czy warto ładować kasę ?

 

http://www.aliexpress.com/item/Renault-can-clip-V132-Version-With-Lowest-Price/501210192.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, podłączę się do tematu. Właśnie sprowadziłem sobie Can Clipa z Chin (aliexpress) i ściagnąłem oprogramowanie w wersji 138PL, które zaintalowałem na lapku z systemem windows xp 32 bitowym. Będę go testował w Scenicic RX4 za tydzień u teścia. Mam pytanie do tych, którzy mają to urządzenie i niechcę czegoś zepsuc. Rozumiem, że aby prawidłowo wszystko podłączyć to jedną wtyczkę podpinam w gniazdo auta, drugą do laptopa no i ok tylko czy auto ma mieć uruchomiony śilnik czy tylko przekręcony kluczyk ale bez uruchamiania silnika ?

 

Wiem, że później muszę wklepać VIN auta i wybrac z listy i powinno połączyć, kwestia tylko czy auto ma być na zapłonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz pierw CLIP-a do gniazda samochodu, później do lapka, zapłon i musisz zainstalować 4 sterowniki do niego. Stacyjka musi być w pozycji zapłon (wyłączony silnik)

 

Dodano: 23 cze 2014 - 20:49

Jak uda Ci się podłączyć to daj znać, pewnie się skuszę z zakupem tego CLIP-a.

 

PS. Płaciłeś jakieś dodatkowe opłaty? Cło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolego, zdaj relacje jak to działa i czy działa jak powinno.

Noszę się z zamiarem kupna poprzez popularny polski portal aukcyjny.

Nie chce się bawić w płacenie ceł i gadanie po angielsku z chińczykiem.

Edytowane przez miszkooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się bawić w płacenie ceł i gadanie po angielsku z chińczykiem.

Na elektronikę z Chin nie ma cła tylko Vat 23% jesli przedmiot jest wartości powyżej 50$. Kupiłem w Chinach kilka przedmiotów o większej wartości niż Clip i nigdy jeszcze nie zapłaciłem Vatu. Na alledrogo zapłacisz gościowi 100-200zł wiecej za dwa kliknięcia myszką.

Gwarancję masz, ale producenta, czyli jak coś Ci się zepsuje to i tak clip leci z powrotem do Chin.

Nie chce się bawić w płacenie ceł i gadanie po angielsku z chińczykiem.

Z Kitajcem nie musisz gadać. Aliexpress działa na zasadzie naszego allegro, tylko masz większą ochronę jako kupiec

bo sprzedawca otrzyma Twoją kasę dopiero wtedy jak otrzymasz towar i potwierdzisz, że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie podjałem decyzję, że przeznaczę te 400-500zł i zakupię CLIP'a.

Przeglądnąłem już kilka ofert i nasunęło mi się pytanie, czym różnią się V132 od V141 czy tylko i wyłącznie aplikacją, która jest instalowana na PC czy są różnice w samym interfejsie (sondzie/głowicy diagnostycznje)?

 

Za 370 zł na polskim portalu można mieć V139, a za V141 trzeba dać już 900 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loteria , Vxxx to jest oprogramowanie z jakim sprzedają , trafiają się głowice które nie da się zaktualizować ( bo jest okrojona wersja ) i może potem nie spółpracować z nowszą wersją clipa ( ale to jest ostateczność Nowe wersje clipa wnoszą tyko to iż można obsługiwać nowsze samochody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy jasność, szukać o jak najwyższym V ale nie dać się też zwariować.

 

Dodano: 05 wrz 2014 - 17:36

Okazuje się, że sprzedawcy na portalach oferują kalkulator, w wiekszosci przypadków nie jest dopisane jaki to kalkulator. Domyslam się, iż chodzi o kalkulator kodów pin do programowania wtryskiwaczy itp.

sprawdzał ktos z was czy takowy kalkulator działa i jest cos wart ?

Niestety zestaw z takim kalkulatorm jest sporo doższy, można taki kalkulator nabyć oddzielnie ?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu dotarł do mnie mój clip v141 zamawiany przez aliexpress.com, to mój pierwszy interfejs do renault więc chwilkę zajeło zanim obczaiłem co i jak z grubsza i aktywowałem funkcję tempomatu :rolleyes: . Wszystko działa jak do tej pory ... kupiłem wyłącznie na własny użytek bo mieszkam poza pl i koszt jednorazowego diagnozowania jest większy znacznie ... mam nadzieję iż podziała troszkę :)

Przesyłka z Chin zajeła 2 tygodnie ... sprzedawca wpisał w formularzu celnym że jest to gift i wartość 15USD wiec obyło się bez opłat celno/podatkowych.

 

PS. Jeśli by ktoś kupował warto pamiętać iż na win7 64 bit nie działa - chyba iż zainstalujemy wirtualną maszynę i postawimy inny system na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kalkulator do reproga, nie zawsze jest z pełną bazą

Nie koniecznie sprzedawana wersja jest zgodna z sondą bo jaki problem dodać płytę z nową wersją.

Jesteś w stanie przedstawić problem jaśniej ?

 

Do czego służy reprog i czy ewentualnie kalkulator jest dostepny w jakiś alternatywny sposób ?

Edytowane przez miszkooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!