Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MIIPhI zmiana języka z ELM327


Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to wszystko w katalogu DDT2000Data.

W podkatalogu vehicles można znależć CAN ID na które trzeba zainicjować ELM'a.

A potem trzeba odnależć odpowiedni plik w katalogu ecus dla ECU z którym chcemy gadać i w nim są wszyskie polecenia do wysłania.

 

Pracuje obecnie nad aplikacją na Android'a która będzie gadała z ELM'em.

Póki co udało mi się np. odczytać aktualne wartości ciśnień w oponach z UCH lub kody czujników.

 

Będę was informował o wynikach prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możecie spróbować w ostatnim kroku wpisywać :

3B 11 01 80

to ustawi język na polski (o ile jest, a jeżeli nie ma to wróci do francuskiego). WG bazy DDT nowsze ph1 też powinny go mieć - u mnie niestety nie ma.

W phII procedura powinna wyglądać tak samo (pisze powinna bo nie sprawdzałem doświadczalnie tylko wg bazy).

do wpisania ostatniej sekwencji wszystko przebiegało poprawnie, po jej wpisaniu otrzymałem odpowiedź 7F 3B 80 i język się nie zmienił.

Panowie proszę o pomoc, co jest nie tak??

Moje autko to MII PHII 1,9 dci 2006 rocznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych zmianą języka komputera instrukcja przedstawiona przez Tomer-a działa, trzeba tylko poćwiczyć prędkość wpisywania komend. Po wielu próbach udało się !! mam w mII phII język polski.

Dzięki WIELKIE

Należy się przynajmniej 4-pak <piwko>, a nawet cała skrzynka.

Użyłem aplikacji ScanMaster-ELM

Edytowane przez Bodziok2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie też muszę jeszcze jutro spróbować i przyspieszyć prędkość wpisywania ;)

 

Dodano: 13 paź 2014 - 08:49

Udało się :) Musiałem zmienić program do wpisywania i mam już j.angielski. Miałem cichą nadzieje, że będzie polski, bo Meganka jest z 2005r. października ale lepszy angielski od niemieckiego :) Dzięki

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś też się udało zmnienić język w moim Scenicu. Dla autora tego wątku należy się duuuże <piwko>

Przy okazji uruchomiłem program ScanTool którego używałem do mojego wcześniejszego samochodu czyli Hondy Civic. No i po uruchomieniu okazało się że spora część parametrów pracy silnika jest odczytywana poprawnie takie jak obroty, temperatura płynu i powietrza, odczyty sondy lambda itp.

 

Mam nadzieję że wkrótce z ELM'em uda się zdziałać jeszcze więcej :)

Po moich dzisiejszych próbach jestem pewnien że uda się zdziałać znacznie więcej. :) Interesuje mnie jeszcze parę ustawień. Może uda się dalej zdziałać w tym temacie?

 

Kody wziąłem z bazy DDT2000.

Skąd wziąć tą bazę DDT2000?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się Musiałem zmienić program do wpisywania i mam już j.angielski. Miałem cichą nadzieje, że będzie polski, bo Meganka jest z 2005r. października ale lepszy angielski od niemieckiego Dzięki

Też mam PCMSCAN i miałem próbować nim zmieniać język wyświetlania, ale widzę, że Tobie się nim nie udało. Możesz mi powiedzieć jakiego programu użyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Przeczytałem o tym zanim napisałem pierwszy post w tym temacie i dla potwierdzenia pytałem czy kolega jarecki25 użył tego samego programu czy innego jeszcze ;) Czekam na interfejs i w najbliższym czasie przetestuje różne programy.

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi scanmaster niestety nie zadziałał. Użyłem programu proscan i tam za pierwszym razem mi sie udało. Wydaje mi się że też dużo zależy od sterowników kabla. Mój ma już ładne parę lat więc może dla tego miałem problemy. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował może z takim interfejsem?

ELM327

 

bo nie wiem czy opłaca się go kupić, a jeżeli działa to z jakim programem?

Edytowane przez mlodysitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent Scenic II z 2008 roku, ja użyłem programu ScanMaster-ELM DEMO oraz ELM'a iCar2 Vgate Bluetooth zakupionego u chińczyków za 12 $ ( z przesyłką)

 

silnik nie odpalony , pierwsze próby nieudane log wyglądał tak :

>ATZ
ELM327 v2.1
>ATSP6
OK
>ATSH743
OK
>1086
50 86 
>3B110180
7F 3B 80 

 

jednak po 3 próbach uzyskałem taki efekt :

>ATZ
ELM327 v2.1
>ATSP6
OK
>ATSH743
OK
>1086
50 86 
>3B110180
7B 11

 

Licznik dalej gadał po francusku , wyjście z pojazdu, zamkniecie centralnego i ponowne otwarcie i licznik już do mnie pisze po polsku :)

 

Wielkie dzięki za udostępnienie solucji

Ps. Jeśli po ostatnim poleceniu dostajecie odpowiedź 7F 3B 80 to znaczy że polecenia wpisywane są za wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!