Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MIIPhI zmiana języka z ELM327


Rekomendowane odpowiedzi

No to mogę jeszcze zaproponować spróbowanie:

AT Z 
AT SP 6
AT SH 743
AT CRA 763
AT ST 90
10 86
3B 11 01 10

Jeżeli to nie pomoże to jest jeszcze jedna opcja - podsłuchać transmisję z jakiegoś działającego programu (np MaxiECU) przy pomocy "HHD free serial port monitor" (na PC). Wtedy można się oprzeć na tym co ten program wysyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbuję jeszcze tej opcji w weekend.

Nie wiem czy posuwać się do podsłuchiwania magistrali, to już prawie inżynieria wsteczna.

A przynajmniej zanim miałbym się zagłębić poszukam kogoś uprzejmego z klipem.

Kiedyś ktoś proponował za 30 zł. ale miałem kawał drogi,

nie warto wymyślać koła na nowo jeśli znalazłby się ktoś bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim programem zmieniałeś i jaki masz model ELM'a ?

 

Właśnie spędziłem znowu trochę czasu w aucie i oto zapis logu (komenda i linia pod nią odpowiedź:

 

Terminal log file Date: 2015-03-15 - 20:31:12 ----------------------------------------------- 

>ATZ   
ELM327 v2.1  

>AT SP 6
OK  
>AT SH 743 
OK  
>AT CRA 763 
?  
>AT ST 90 
OK  
>10 86 
NO DATA  
>3B 11 01 10 
NO DATA   
----------------------------------------------- Date: 2015-03-15 - 20:31:29 End log file

Wygląda na to że tego CRA 763 wcale nie zrozumiał bo odpowiedział znakiem zapytania.

No i powtórka z rozrywki te ostatnie dwie linie z numerkami kończą się odpowiedzią NO DATA

 

Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Długo mnie tu nie było ale już piszę czego ja użyłem, a mianowicie najtańszego elma z allegro jak np ten (http://allegro.pl/interfejs-obd-scan-bluetooth-elm327-obd2-mini-cd-i5026377416.html) i aplikacji na tel Elm 327 OBD Terminal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już instaluję, spróbuję dziś telefonem

tylko nie wiem czy da się tam jakiś wsadowy tryb ustawić bo wpisywać na telefonie

tak szybko komendy nie wiem czy się uda.

Może to coś nie tak w komunikacji z lapkiem. chociaż działa i na komendy odpowiada.

Zobaczymy, napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak poszło? Telefonem ciężko się wpisuje a gorsze jest to że te dwie ostatnie linijki w przeciągu chwili trzeba wpisać. Ja to zrobiłem inaczej, ostatnią linijkę zapisałem w sms i skopiowałem całą i po wpisaniu ręcznie przedostatniej i wysłaniu szybko wklej zrobiłem i wyślij i poszło.

 

PS. Może komuś się przyda, u mnie szły komendy bez wpisywania dużych liter i spacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie mój terminal i program do sprawdzania po jakim protokole łączy Wam się elm327 z samochodem.

http://elm327obd.pl/

Obie apki na androida, komunikacja poprzez BT.

Wkrótce dodam Wam apkę do zmiany języka jednym kliknięciem, bo własnie rozpoczynam ją pisać, jak macie jeszcze jakies komendy które działaja z ELM to piszcze na mejla na stronce, lub tutaj na PW.

Edytowane przez Qam7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qam7 apka bardzo fajna i chwała ci za zaangażowanie, ale niestety kolejny raz nic nie poszło.

Nadal mam to samo czyli komendy ok, scenik nie rozumie tej AT CRA 763 , zawsze po niej mam znak zapytania brak odpowiedzi

i na te ostatnie dwie linie z numerkami zawsze odpowiada NO DATA.

Oczywiście zmiany języka brak.

Nie wiem co jest grane że innym działa u mnie nie.

Może zaraz się okaże że karoseria od scenika, a pod nią jakiś indyjski TATA ??!!!!!!

Krew mnie zalewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie mój terminal i program do sprawdzania po jakim protokole łączy Wam się elm327 z samochodem.

Wczoraj zassałem i odpaliłem ten soft.

Przestraszyłem sie nieco jak podczas testu protokołów zapaliły się wszystkie kontrolki w liczniku, wywaliło błąd electronic fault, STOP i włączyły się wycieraczki.

Nie można było wyłączyć silnika - zero reakcji na naciskanie przycisku.

Dopiero wyjęcie skanera ze złącza wyłączyło silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scenik nie rozumie tej AT CRA 763

Odpowiedz na AT daje ELM, a nie samochód. Jak już pisałem - podejrzewam, że różne wersje ELM'a (a większość z dostępnych to tak naprawde podróby) różnie sobie radzą z komendami.

 

Jak dla mnie jedyna opcja to podsłuchanie innego programu który działa z Twoim ELM'em - może ktoś kto pisał tamte programy miał patent jak to rozwiązać.

 

Odnośnie aplikacji - to też zacząłem jakiś czas temu pracę nad czymś na androida - póki co daje rade odczytywać dane, zapisywać niektóre konfiguracje i czytać błędy. Natomiast jest to bardzo wczesna wersja i właśnie chciałbym wiedzieć co zrobić żeby działała z wszystkimi interfejsami jakie macie.

Postaram się w najbliższym czasie udostępnić obecną wersje do testów.

No i jest jeden minus - baza danych jest z DDT2000 więc język to francuski.

W załączniku przykładowe ekrany

post-30337-0-68557500-1428691858_thumb.png

post-30337-0-83271500-1428691876_thumb.png

post-30337-0-47392800-1428692162_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym że używałem 3 różnych aplikacji do komunikacji w każdym jest to samo - NO DATA w ostatnich komendach.

Może jest ktoś w mojej okolicy z ELMem, uprzejmy na tyle żeby sprawdzić czy na jego pójdzie?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!