Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Karta do renault Scenic


Aspirant44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!!!

Posiadam tylko jedną karte do mojego Scenica II z 2004 roku. W ASO za sprowadzenie i przekodowanie karty chca potworne pieniądze. Orientowałem się w temacie o używaną kartę , i okazało się że jest bez mała o połowę tańsza. Usłyszałem też taką plotkę, że kartę od innego Scenica nie można przekodować, bo chip jaki jest w karcie podlega tylko raz kodowaniu. Czy to prawda? Po drugie mój potencjometr od nawiewu nie działa na 2 i 4 biegu. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to tylko w Reno można zakodować kartę ze względu na to, że potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Mój kolega ma scenica bez kart i będzie je dorabiał właśnie tylko w ASO. Koszt niestety jest wysoki.

P.S. Skoro masz jedną kartę, to na pewno twój samochód nie był bezwypadkowy, mam nadzieje, że kupując go miałeś tą świadomość i sprawdziłeś go dokładnie, bo to może być przyczyną niesprawności nawiewu (zła lub niepełna naprawa)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kartami to są prawdziwe jaja... Jestem w trakcie przerabiania podobnego tematu. Karta raczej chyba tylko nowa zamówiona przez ASO pod konkretny VIN. Przychodzi wstępnie zakodowana, ASO kończy robotę u siebie. Ale uwaga, tu mogą zacząć się schody. Jeśli okaże się, że np. komputer wtrysku był wymieniany i pochodzi z innego auta, które zostało usunięte z bazy danych Renault, to ASO tego już nie przeskoczy. Wtedy pozostaje jedynie jakiś auto-haker-cudotwórca, bo jak nie to mamy bezużyteczny gadżet za kilkaset zł. Mając na uwadze to co napisałem powyżej, używaną kartę nawet za pół ceny można sobie wsadzić... ale na pewno nie w czytnik... proponuję temu, kto nam ją sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna karta ma to do wypadkowości, że wszystkie samochody, które zamierzałem kupić (sprawdzałem 8 ofert) i były deklarowane przez sprzedawcę jako bezwypadkowe, okazywały się z przeszłością niestety wypadkową lub innymi nieprawidłowościami. Do tego rozmawiałem z osobą, która od lat zajmuje się sprowadzaniem samochodów i fakt ten mi potwierdziła. Do tego rozmawiałem w ASO, że żaden scenic sprzedawany w Europie nie ma jednej karty, tylko dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cięcie]

 

No tak, takie tłumaczenie jest Handlarzy, wszyscy to samo mówią. I wszystkie samochody co sprawdzałem przed kupnem też miały jedną kartę, były bezwypadkowe i potem okazywało się co innego. Mój kolega, który naprawia sobie właśnie rozbitego scenica kupił go bez kart.

Natomiast inny kolega, który kupił lagunę, która była naprawiana (sprzedawca tego nie krył) również była z jedną kartą. Nie uwierzę w taki zbieg okoliczności. Jeden taki przypadek na 1000 to bym uwierzył, ale nie wszystkie!!!

 

Nie cytujemy posta w całości, odpowiadając bezpośrednio pod nim. Naruszasz regulamin. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz jest prosta - jesli auto mialo wypadek laweta zabiera je i odstawia na plac. Wlasciciel najczesciej nie chce takiego auta wiec auto dostaje dokumenty, ze tylko na export i ma tylko 1 karte ta ktora mialo podczas wypadku. wlasciciel ma gdzies dostarczenie 2 giej karty na szrot. wiem to bo moj zaprzyjazniony handlarz, ktory sciaga auta z francji mi to powiedzial. 2 karty w autach powypadkowych oczywiscie sie zdarzaja, ale najczesciej pozostaje tylko jedna ta ktora byla podczas wypadku w czytniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze może sie rozchodzi ze jak ktoś sprzedaje rozbitka to nie zależy mu na zbieraniu wszystkich części i kompletowaniu całego auta.

zresztą jak auto jest zadbane to ma wszystko skompletowane i niczego nie brakuje. od książki serwisowej po drugi komplet kluczyków(kart). właściciel dbając o auto dba o dodatkowe papierki. i nawet jak by mu sie karta popsuła to kupi drugą bo auto ma być cacy.

małe OT nam sie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo uproszczone podejscie do tematu: auto po wypadku- jedna karta lub klucz.Mam teraz 5 auto za granica i dopiero w tym 5 mam dwie karty. We wszystkich poprzednich mialem tylko jeden klucz. Nawet we Fiescie co ja kupilem od sasiada, ktory byl jej pierwszym wlascicielem byl tylko jeden. Po prostu ludzie gubia klucze, lamia karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytanie troche z innej bedczki :D ale też o karty chodzi, czy Scenic II na karty jest bezpieczny przeciw kradzieży?? czy złodzieje mają opanowany ten system i raz dwa ukradną takie auto?? Pytam, bo dzisiaj kupiłem Scenica na karty i boje sie pod blokiem zostawiać, bo rzuca sie konkretnie w oczy.... a to przykuwa uwagę złodzieji pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!