Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana 3 Światła Stop


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak jest w ph2 ale tam chyba tył nie przechodził żadnych zmian stylistycznych więc powinno być jak w phI czyli zdejmujesz wewnątrz górną plastikową cześć tapicerki - zauważysz pod nią otwory w które wkładasz np. śrubokręt i wypychasz lampę na zewnątrz - jest tylko na wcisk (3 zaczepy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam serdecznie.

 

Nie działa mi 3 światło stopu w Megane III. Wiem, że zalecają wizytę w ASO, ale zamierzam sam spróbować powalczyć. W załączniku przedstawiam zdjęcie po zdjęciu plastiku na klapie bagażnika. Nie chcę nic zniszczyć, dlatego nie wiem czy na siłę zdejmować te zaznaczone zaślepki??? a może miało być ich więcej, a ja mam tylko dwie?? Nie chcę na siłę dziobać śrubokrętem, w ten pas, bo jeszcze narobię więcej szkody niż pożytku...a jeśli wypychać to którędy? Ktoś pomoże??

 

pozdrawiam

post-82289-0-40570700-1454425011_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Mam problem z wyciągnięciem lampy. 3 blaszki wyskoczyły, ale pomimo tego lampa wciąż dość mocno siedzi i nie da się jej wyjąć - jakby od drugiej strony jeszcze coś ją trzymało.

Boję się, że ją połamię, ciągnąc na siłę.

Coś jeszcze trzeba zrobić, żeby wyjąć lampę?

 

Dodano: 19 wrz 2016 - 20:31

Witam. Panowie, proszę o odpowiedź, bo nie umiem sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po pierwsze musisz wyciągnąć zaślepki, lampka trzyma się na 3 blaszkach jak już wiesz... należy na nie przycisnąć śrubokrętem, spód lampki stanie się luźny, delikatnie podgiąć do który, ale delikatnie następnie od strony spryskiwacza ciągnąć do siebie maxymalnie jak się da, nic nie pourywasz bo są tam takie same blaszki jak na spodzie, tyle że poziomo na płasko wciśnięte, pod wpływem mocy twoich rąk przeskoczą i wyjdzie cała lampka, należy uważać z siłą, by po wyjściu nie urwać kabla zasilania jak i wężyka. Pozdrawiam

Edytowane przez eyf1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, jestem pierwszy raz, więc od razu przepraszam za wszelkie uchybienia.

Mam Megane III HB, proszę o podpowiedź jak dostać się do 3 stopu w klapie bagażnika. Prawdopodobnie trzeba zdjąć plastikowy środkowy element u góry klapy. Ale jak on jest zamocowany, od której strony go podejść, żeby nie uszkodzić ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak zdjąć plastikową klapkę która zakrywa stop. Chodzi mi o ten plastik wewnątrz samochodu na klapie pod którym skrywa się stop. Stawia on dość duży opór i nie wiem jak go zdjąć tak żeby nic nie uszkodzić. Z góry dziękuje za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz drzeć po troszkę inaczej nie pójdzie, jest on na kołkach zatrzaskowych, podobnych do tych w boczkach drzwi, lecz są one mniejsze.

Próbuj po troszkę od lewej strony i pod prawej kierując się do środka, tylko z rozwagą, żeby znowuś nie złamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jak będziesz zdejmował klosz to zobacz jaka tam jest uszczelka /przekrój okrągły, kwadratowy itd./. Mam zamiar ją wymienić, bo stwierdziłem że leci z tego miejsca woda. Pewnie gotowej uszczelki nie dostanę ale w sklepie "gumowym" z metra.

 

Dodano: 17 mar 2017 - 19:44

Do Kssosna . Po otwarciu tylnej klapy, gdy ona jest do góry pociągasz za element plastikowy, nie od strony szyby ale przeciwnej. Wsuwasz palce obu rąk w istniejącą tam szparę, ręce w odległości 20-30 cm i pociągasz do siebie. Łatwo wychodzi. Ten etap za mną. Pozostało mi wyjęcie klosza. Ponieważ u mnie lekko wystaje uszczelka na zewnątrz więc na podstawie tego wymiaru kupiłem z metra 0,6 okrągłej spienionej. Musi być dobra. Na wszelki wypadek zaopatrzyłem się jeszcze w silikon samochodowy K2. Teraz tylko czekam na słoneczny, suchy dzień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zdjęcie jest robione w dzień, więc trudno ocenić, ale czy "nowe" światło nie świeci zbyt słabo? Największą zaletą 3 światła stop jest to, że zwraca uwagę kierowców za nami, że coś się dzieje, jak oceniasz moc świecenia? Pochwal się od razu jakiej taśmy użyłeś - 3528, 5050, 5630 oraz w jakim zagęszczeniu - 30, czy 60 led na metr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!