Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Doładowanie akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy mozecie mi powiedzieć, czy po odłączeniu akumulatora celem naładowania go a raczej prawidłowo mówiąc doładowania(rzadko jezdze bo służbowym darmowa jazda...) poza wpisaniem kodu radia coś jeszcze trzeba zrobic; inaczej czy mogą się pojawic jakies problemy?Myśle ze chyba nie gdyż byłoby to bez sensu ale kto pyta...pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnies szyby do góry do oporu i przytrzymaj przycisk podnoszenia przez dwie sekundy.

Wtedy szyby nauczą się automatycznie podnosic i opuszczać, w przeciwnym przypadku bedą podnosić się sekwencyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi szybami bo do końca nie rozumiem....przecież podnosimy i opuszczamy ile chcemy; a chcąc zamknąć po wyjściu z auta 2x naciskamy na karcie.Każdą szybkę trzeba tak samo?Bo sie pogubiłem.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldii77, a może podładuj aku nie wyciągając go z samochodu ? Ja tak zawsze ładuje mój (wcześniej clio i corse) tylko, że ja mam prostownik z mostkiem Graetza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdunmann, no raczej nie bede go wyciągać ale klemy odłączyć trzeba na czas ładowania.W poprzedniej Megi akum wytrzymał prawie 8 lat, jak na akumulator Renault no to całkiem całkiem.Pozdrówki i dzięki za odp.:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tips przy wyciąganiu- najpierw wbrew pozorom lepiej odłączyć minus. Dlaczego? Ściągając najpierw plus można zamknąć obwód przez karoserie i zobaczyć ładne iskierki :?: Odłączając najpierw minus możesz min jeździć po masie i nic się nie stanie. A plus się już żadnym cudem nie zewrze. Ten sposób ma tylko walory praktyczne- nie chodzi tu o jakieś cuda z komputerem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób ma tylko walory praktyczne- nie chodzi tu o jakieś cuda z komputerem itp.

Chyba nie do końca tak jest. Gdy zobaczysz te ładne iskrzenie po dotknięciu do karoserii odłączonym przewodem "+", to znaczy, ze coś się rozładowało, czyli coś straciło podtrzymanie pamięci. Chyba właśnie komputer. Tak właśnie kasowałem świecenie lampki od rezerwy, pomimo, że bak był pełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskrzenie nie znaczy, ze się coś rozładowało. Znaczy, że nastąpiło zwarcie :(

sensei, Z tego co mi wiadomo, zwarcie nastąpi gdy do karoserii przytkniesz przewód połączony do "+" akumulatora, a "-" nadal będzie podpięty. Zwierasz wtedy przez masę klemy akumulatora. To co opisujesz czyli dotknięcie masy odłączonym przewodem "+" nie jest zwarciem, ponieważ jeden biegun akumulatora jest niepodłączony. Te iskrzenie, to właśnie efekt rozładowania prądów zmagazynowanych w jakimś obwodzie. (zazwyczaj takim magazynem jest kondensator) Przy wszechobecnej elektronice w obecnych samochodach, takich "podtrzymywaczy" może być wiele. Komputer prawdopodobnie również taki posiada, do podtrzymania pamięci. W ten sposób można właśnie kasować proste błędy komputera, takie właśnie jak głupiejąca kontrolka rezerwy. Poważniejsze usterki są zapisywane w nieulotnej pamięci EEPROM, którą można wyczyścić po podłączeniu do komputera zewnętrznego. Przechowuje ona dane nawet po odłączeniu zasilania i rozładowaniu podtrzymania.

Na temat EEPROM czytaj TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proponuję, żebyś przeczytał co napisałem na początku. Chodzi o rozłączenie akumulatora. Nie wiem gdzie tam widzisz błąd. A rozładowywanie czegokolwiek z iskierkami to właśnie zwieranie tego czegoś na brutala do masy (kondensator też możesz zewrzeć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

potrzebuję szybkiej pomocy.

Muszę wyciągnąć akumulator i za bardzo nie wiem jak to zrobić, tzn. on znajduje się niedaleko (prawie pod) szybą. Czy muszę wyciągnąć ten wlot/wylot powietrza, który znajduje się pod szybą czy jest jeszcze jakiś łatwiejszy sposób?

Proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę wyciągnąć ten wlot/wylot powietrza, który znajduje się pod szybą czy jest jeszcze jakiś łatwiejszy sposób?

Tak, wystarczy odkręcić jeden torx i plastik jest Twój. Do wyjęcia akumulatora prawdopodobnie będziesz potrzebował nasadkę 13, długą przedłużkę i grzechotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!