Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod 060 błąd obrotów biegu jałowego


krzysztof.k

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Scenicu mam kłopoty obrotami biegu jałowego(chyba?) na zimnym silniku są obroty wysokie do 2000 obr/min i jadąc wszystko działa sprawnie(choć trochę głośno).Gdy się silnik rozgrzeje(temp.dochodzi do 90 stopni) podczas zmian biegów z 1 na 2 i z 2 na 3 silnik się trochę dławi.Na postoju obroty spadają poniżej 700 i leciutko szarpie silnikiem.Byłem na diagnostyce silnika na kompie i wykazało kod 060 błąd obrotów biegu jałowego.Wyczyściłem krokowca i na dwa dni był względny spokój, ale problemy znów powróciły.

Co mam zrobić aby praca silnika była ok ? (wymieniłem wszystkie świece)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem krokowca i na dwa dni był względny spokój
najprawdopodobniej na silniczek przychodzi już koniec i czyszczenie nie pomogło na długo dlatego że sie zaciera.

proponuje zakup nowego silniczka krokowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem "krokowca" (wymieniłem swiece, skasowałem błedy kompem) i nadal na rozgrznym silniku na postoju czasami lekko szarpnie, a przy zmianie biegów na niskich obrotach lekko się dusi.

Już nie wiem co teraz wymieniać, Czy czyścić przepustnicę ?

A może wymienić wszystkie cewki ?

Taką metodą to można wydać dużo kasy na naprawę i bez efektu.Chyba taniej wyjdzie kupić nowy silnik?

Pierwszy raz w życiu mam Renault i teraz rozumiem ludzi którzy mają złe zdanie na temat tej marki.

Miałem Opla Vectrę,Forda Mondeo, Seata Cordobę,Volvo V40 z silnikami benzynowymi i diesela.

Czekam na POMOCNĄ INFORMACJĘ

 

[ Dodano: 2008-02-24, 20:09 ]

Szkoda że nikt nie potrafi mi pomóc.Niebawem będę sprzedawał to auto więc jak ktoś zainteresowany niech pisze na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!