Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
airbites

Ogólne Pojawiła się strona o historii pojazdu

Recommended Posts

p.zyga    1

Przebieg spisywały tylko i wyłącznie stacje diagnostyczne nie wysyłając tego nigdzie indziej. Dopiero w niedalekiej przyszłości mają to wysyłać do systemu centralnego.

Nie do końca prawda: stacje spisują przebiegi od stycznia i do maja zostawało tylko w rejestrze na stacji.W maju CEPIK został poprawiony i przyjmuje przebiegi. Zaległe dane-te od stycznia do maja też będą przesyłane jako korekta do Cepa.

mkonst    0

Zobaczymy jak szybki jest przepływ danych w systemie.

W poniedziałek miałem "Badanie techniczne: aktualne"

We wtorek byłem na przeglądzie a nadal mam "Badanie techniczne: brak informacji o ważnym badaniu technicznym"

02.07.2014 nadal "Badanie techniczne: brak informacji o ważnym badaniu technicznym" :(

Edited by mkonst

tomekscenic    0

To można sprawdzić np. w aplikacji Generali dostępnej na iPhone - tylko trzeba mieć dowód rejestracyjny auta.

Aplikacja dostępna też na Androida :) polecam :)

mirko78    1

Przebieg podany, przegląd robiony 20 czerwca

marbol    0

No jestem pod wrażeniem :rolleyes: bo wszystko się zgadza: dane pojazdu, daty przeglądów i stan licznika (przegląd w czerwcu). Przy stanie licznika uwaga, że stan podawany jest od 2014 roku.

Hopman    0

Ile to się trzeba było naczekać, a ile osób w tym czasie zostało ...

Nie wiem czy się cieszyć czy może psioczyć na taki stan rzeczy.

Edited by aston76

dariooshek    0

Czy to powstrzyma nieuczciwych handlarzy przed cofaniem liczników? Nie sądzę :/ Licznik są cofane przed pierwszym przeglądem w Polsce i trafiają do bazy inormacyjnej już skorygowane.

KajkaM    0

To naprawdę nie ma na nich żadnego sposobu? Aż trudno uwierzyć.

Chyba po prostu jest to kwestia egzekwowania - jak mogą i nie boja się, że ktoś ich złapie, to liczniki tańczą :)

Edited by aston76

Krzysiek100    0

Hej, świetna strona:)) ale... nie znalazła mojego autka...

Dodano: 28 gru 2015 - 12:40

Czy to powstrzyma nieuczciwych handlarzy przed cofaniem liczników? Nie sądzę :/ Licznik są cofane przed pierwszym przeglądem w Polsce i trafiają do bazy inormacyjnej już skorygowane.

No raczej nie powstrzyma. Jest dokładnie tak jak mówisz. Trzeba byłoby zmienić nieco przepisy, ale z tym chyba nikomu się nie spieszy. Póki co, trzeba liczyć na zdrowy rozsądek. Pytać o szczegóły, sprawdzać stan auta. Są różne oznaki użycia auta, dzięki którym można wyłapać oszustwo. Szczególnie, jak ktoś robi to niezbyt umiejętnie i cofa liczniki za bardzo..

http://www.kosmaczewski.eu

Edited by Krzysiek100

deha21    3

Są jakieś strony gdzie można znaleźć historię pojazdu ale z zagranicy? Wiem że można znaleźć ale to są strony płatne. Coś darmowego w ogóle istnieje?

karllo    37

Bez obrazy ale następny naiwny, takie strony to najczęściej lipa. Nie słyszałem aby któraś strona podała prawidłowe, prawdziwe dane na 100%. Są państwa w których takie info można uzyskać bezpłatnie z konkretnych stron, ale przede wszystkim to info otrzymasz w ASO.

Edited by karllo

Cavallieros    0

Wow! Nie wiedziałam, że da się to sprawdzić :) Czy to w ogóle zgodne z prawem żeby takie dane były dostępne?

lagarto13    0

Ciekawe komu można zgłaszać błędy bo diagnoście ostatnio się chyba ręka omsknęła. I przy ewentualnej sprzedaży ktoś nadgorliwy stwierdzi, że licznik kręcony.

2709325300_1469012160_thumb.jpg

Edited by aston76

karllo    37

Może jak napiszesz do tego centrum co zbiera te dane to może ci zmienią ale wątpię... diagnosta to nic z tym nie zrobi. Przy następnym przeglądzie przypilnuj aby prawidłowo wpisano.

aston76    135

Ciekawe komu można zgłaszać błędy bo diagnoście ostatnio się chyba ręka omsknęła. I przy ewentualnej sprzedaży ktoś nadgorliwy stwierdzi, że licznik kręcony.

To masz wielki problem, bo nie da się tego odkręcić bezproblemowo, jeżeli zlikwidowała się stacja diagnostyczna. Był przypadek w Łodzi, że błędny był wpis w rejestrze z przebiegiem i wyszło to dopiero na następnym przeglądzie, a stacja na której popełniono błąd zlikwidowała się. Trzeba sprawdzać podczas przeglądu kartę jaką wydaje diagnosta czy tam wszystkie dane są poprawne. Jedź tam gdzie robiłeś przegląd i niech poprawiają.