Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pojawiła się strona o historii pojazdu


airbites

Rekomendowane odpowiedzi

Przebieg spisywały tylko i wyłącznie stacje diagnostyczne nie wysyłając tego nigdzie indziej. Dopiero w niedalekiej przyszłości mają to wysyłać do systemu centralnego.

Nie do końca prawda: stacje spisują przebiegi od stycznia i do maja zostawało tylko w rejestrze na stacji.W maju CEPIK został poprawiony i przyjmuje przebiegi. Zaległe dane-te od stycznia do maja też będą przesyłane jako korekta do Cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak szybki jest przepływ danych w systemie.

W poniedziałek miałem "Badanie techniczne: aktualne"

We wtorek byłem na przeglądzie a nadal mam "Badanie techniczne: brak informacji o ważnym badaniu technicznym"

 

02.07.2014 nadal "Badanie techniczne: brak informacji o ważnym badaniu technicznym" :(

Edytowane przez mkonst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

To naprawdę nie ma na nich żadnego sposobu? Aż trudno uwierzyć.

Chyba po prostu jest to kwestia egzekwowania - jak mogą i nie boja się, że ktoś ich złapie, to liczniki tańczą :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej, świetna strona:)) ale... nie znalazła mojego autka...

 

Dodano: 28 gru 2015 - 12:40

Czy to powstrzyma nieuczciwych handlarzy przed cofaniem liczników? Nie sądzę :/ Licznik są cofane przed pierwszym przeglądem w Polsce i trafiają do bazy inormacyjnej już skorygowane.

No raczej nie powstrzyma. Jest dokładnie tak jak mówisz. Trzeba byłoby zmienić nieco przepisy, ale z tym chyba nikomu się nie spieszy. Póki co, trzeba liczyć na zdrowy rozsądek. Pytać o szczegóły, sprawdzać stan auta. Są różne oznaki użycia auta, dzięki którym można wyłapać oszustwo. Szczególnie, jak ktoś robi to niezbyt umiejętnie i cofa liczniki za bardzo..

 

 

http://www.kosmaczewski.eu

Edytowane przez Krzysiek100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Bez obrazy ale następny naiwny, takie strony to najczęściej lipa. Nie słyszałem aby któraś strona podała prawidłowe, prawdziwe dane na 100%. Są państwa w których takie info można uzyskać bezpłatnie z konkretnych stron, ale przede wszystkim to info otrzymasz w ASO.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ciekawe komu można zgłaszać błędy bo diagnoście ostatnio się chyba ręka omsknęła. I przy ewentualnej sprzedaży ktoś nadgorliwy stwierdzi, że licznik kręcony.

 

2709325300_1469012160_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe komu można zgłaszać błędy bo diagnoście ostatnio się chyba ręka omsknęła. I przy ewentualnej sprzedaży ktoś nadgorliwy stwierdzi, że licznik kręcony.

To masz wielki problem, bo nie da się tego odkręcić bezproblemowo, jeżeli zlikwidowała się stacja diagnostyczna. Był przypadek w Łodzi, że błędny był wpis w rejestrze z przebiegiem i wyszło to dopiero na następnym przeglądzie, a stacja na której popełniono błąd zlikwidowała się. Trzeba sprawdzać podczas przeglądu kartę jaką wydaje diagnosta czy tam wszystkie dane są poprawne. Jedź tam gdzie robiłeś przegląd i niech poprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!