Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż, od 2 miesięcy używam meganki iii 1.5 dCi 105KM, wcześniej auto było uszkodzone (takie kupiłem) i wymieniałem chłodnice, co nastepnie wiązało się z uzupełnieniem (całkowitym) płynu chłodzącego. Po uzupełnieniu wlałem płynu tak ok. w połowie min i max (tak gdzieś na łączeniu górnej i dolnej części zbiorniczka), wszystko było odpowietrzane i uzupełnione po ok 50 km przebiegu na tym płynie (wtedy to ubyło może ze 100 ml może mniej- ale mechanik od razu powiedział że tak się stanie bo jeszcze nie wszędzie może dotrzeć płyn), ok teraz po przejechaniu ponad 2000km (2 tysięcy km), sprawdzając płyny zauważyłem że jest delikatnie poniżej tego łączenia i uzupełniłem o ok 200-300 ml (ale teraz wlałem już ponad to co było wcześniej więc sadzę że ubyło ok 150-200 ml), czy są to jakieś niepokojące oznaki czy po prostu przy braku całkowicie płynu i po przejechaniu silnik się teraz całkowicie wypełnił płynem? raczej nigdzie nie ubywa- dokładnie obejrzałem wszystkie gumy i łączenia, również oleju nie przybywa (sprawdzanie na bagnecie i na komputerze na desce), nie zauważyłem również aby auto dymiło (chyba by było widać białe kłęby dymu gdyby była padnięta uszczelka), ale czy w ogóle wchodzi opcja że po przejechaniu ponad 2 tysięcy km ubyło tylko 200ml płynu a to uszczelka pod głowicą?

Dodam, że auto ma przebieg ok 87tyś km (oryginał na 100%)

 

Dodano: 29 lip 2014 - 13:50

Na chwilę obecną zdiagnozowałem minimalne pęknięcie na wężu gumowym, którym po nagrzaniu kapał płyn ale go nie ubywało na tyle aby się lał pod autem. (zbierał się między kraterami skrzyki czy silnika), wymiana we własnym zakresie koszt przewodu 90 zł z przesyłką, układ odpowietrzony płyn dolany na max na razie 300km nie ubywa nic.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!