Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam

 

Pobrałem wedłuk wskazań serwisówki do Megane III dotyczące zdejmowania tapicerki drzwi. I wszystko fajnie tylko jest tam jeden element (zatrzask) dokładnie w środku drzwi na wysokości uchwytu do zamykania drzwi od wewnątrz. Widać go jak się zdejmie panel sterowania szybami zarówno w przednich jak i w tylnych drzwiach. Miałem boki ściągane przez serwis żebym mógł zmienić głośniki, bo nie chciałem pourywać zatrzasków i nie bardzo wiem jak ten zatrzask założyć, ponieważ jedna część jest w boczku, a drugą dostałem luzem. Wszystko jest na fotkach. Element luzem jest na 3 fotkach. Pytanie moje jest jak go założyć. Wygląda że trafia w drzwiach w prostokątny otwór w środku drzwi, jedna wepchnięcie go w ten otwór jest nie możliwe bez używania siły, ponieważ jego tylna część prostokątna jest większa. Proszę o pomoc, bo nie chciałbym żeby w serwisie montowali mi te boczki. Wstawiłem do przodu głośniki z wydzielonymi sopranami a że nie było kabli w miejscach fabryczny na soprany, chce je zamontować na plastikowych trójkątach w przedniej części drzwi.

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc

post-91405-0-26662300-1464543008_thumb.jpg

post-91405-0-09977400-1464543021_thumb.jpg

post-91405-0-24121100-1464543036_thumb.jpg

post-91405-0-36586700-1464543071_thumb.jpg

post-91405-0-15905700-1464543088_thumb.jpg

post-91405-0-69398700-1464543096_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to wszystko jest ok. Zakładasz boczek z tym białym plastikiem. Ten plastik musi wejść w otwór w blasze. Później od strony panelu szyb (musi być wyjęty) wkładasz ten biały plastikowy klin. Wskoczy na swoje miejsce i boczek powinien się już trzymać prawidłowo. Nie jest to jakaś wyrafinowana konstrukcja, poradzisz sobie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZięki za poradę ale mam jeszcze jedno pytanie. Bo tak jak pisałem ten luźny element zatrzasku bez problemu wskoczy w swoje miejsce w boczku ale z drugiej strony ma prostokątny kształt jak otwór w drzwiach. O ile na szerokość jest trochę węższy ten plastik to na wysokość około 2-3mm większy. Prostokątna postawa tej części zatrzasku trzyma się na krzyżu. Czy żeby to wepchnąć trzeba coś nacinać, czy jest jakiś sposób na to aby ulokować to w wym otworze w drzwiach? Bo rozumie że ten luźny element przed założeniem boczku ma być na sztywno zamocowany w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok. Zakładasz boczek na drzwi, a dopiero później wkładasz ten klin w biały plastik, który już wcześniej siedział w boczku.

Żeby to zrobić musisz wyjąć panel od szyb.

Ten luźny element można wcisnąć na swoje miejsce na samym konću składania drzwi i jest tylko jedna możliwość, żeby go włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wszystko poszło gładko, koło godzinki 4 boczki. Jakoś inaczej to widziałem, a było takie proste:-) Teraz można coś posłuchać bo te fabryczne głośniki to krótko mówiąc masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!