Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przekaźniki za skrzynką bezpieczników


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem jest taki: Przyjechałem nie dawno pod dom chcę zamknąć moją renię jak zawsze pilotem w kluczyku a tu ledwo tylko pstykło w drzwiach i autko się nie zamknęło. Próbowałem kilka razy i tak się działo jakby za słaby był prąd do uruchomienia centralnego i tylko delikatnie tykało w zamkach. W końcu i to przestało a słychać było tylko przekaźnik gdzieś koło bezpieczników. W akcie desperacji spróbowałem zamknąć auto przyciskiem od wewnątrz. I się porobiło. Zaleciało spalenizną, przestał się odzywać ten przekaźnik i przestał działać immo. Bezpieczniki O.K. Może ktoś wie do czego są przekaźniki za skrzynką z bezpiecznikami wewnątrz auta bo wygląda mi że tam jest problem a ciężko szukać po omacku.

Moje autko to megane 1.6 8V 1996.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

witaj jeslli spalił ci sie przekaznik i niedziała imo to znak ze musisz poszukac sobie nowej skrzynki bezpiecznikow ja mam taki sam problem okazało sieze przekazniki sa wlutowywanena stale w skrzynke bezpiecznikow , jesli tam cospadnie to trzeba wymieniac cala skrzynke i co najwazniejsze musi byc ona identyczna o tych samych numerach ja szukam juz do swojej meganko od ponad miesiaca takiej krzynki i niemoge dostac , podpiałem o innym numerze to niestety ale imo niedziała a ni centralny azeby znalesc taka jak potrzebna toprosz mi wierzyc trzeba cierpliwosci ja jeszcze nie znalazłem

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki i 5.7 - ortografia i logika wypowiedzi

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo nie jest oparte na przekaźnikach. Przekaźnik, który było słychać jest od centralnego zamka (i jeszcze kilka innych przekaźników).

Przekaźnik służy do załączania obwodu o dużym poborze prądu, przy pomocy obwodu o małym poborze prądu. Obwody elektroniczne rzadko działają na prądzie większym niż 100 mA, a w aucie są odbiorniki potrzebujące znacznie więcej prądu, rzędu kilkunastu amper i więcej. Te przekaźniki włączają obwody dla takich odbiorników jak: szyby, ogrzewanie szyb, wycieraczki, itd. Obwód immobilizera nie jest obwodem wysoko prądowym.

Proponuję wyjąć moduł BSI i posprawdzać złącza wtyczek. Prawdopodobnie upalił się któryś z pinów w jednym z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!