Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wycieraczki które same działają


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Megane II 2006r. Jakiś czas temu przychodząc rano do samochodu widzę że wycieraczki są przestawione i są że tak powiem w pionie, a powinny być na leżąco. Pomyślałem sobie że komuś się nudziło i mi je przestawił. Wczoraj autko sobie spokojnie stało, ja piłem kawę i nagle szok. Wycieraczki zaczęły żyć własnym życiem, karta w kieszeni (nie mam funkcji hands-free), przełącznik od wycieraczek na off a te działają jak głupie. Dopiero jak uruchomiłem auto to się wyłączyły. Jak później jechałem autkiem to nagle same się włączały i nie chciały się wyłączyć. Jednak najlepsze było w nocy. Okno uchylone i nagle słyszę że moje wycieraczki znowu żyją własnym życiem. Karta w domu, czyli zapłon wyłączony, przełącznik od wycieraczek na off. Wyszedłem i nie mogłem ich wyłączyć. Odpiąłem akumulator na noc, bo nie mam pojęcia co się dzieje i jak długo te wycieraczki by tak sobie działały.

Czy komuś zdarzały się takie cuda???

 

Pozdrawiam

Falki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy pomogę...

na portalu autocentrum.pl jest użyszkodnik opisujący swoje "przygody" z meganką. auto wyprawia podobne cuda, jak u Ciebie, z kilkukrotnym odpaleniem silnika włącznie! serwisy rozkładają ręce :D

później mogę zapodać Ci link do niego. może coś pomoże, bo przechodził niejedno :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki;

odpalać jeszcze sama nie odpala, ale można się rano zdziwić jak autko będzie miało padnięty akumulator, nie mówiąc już jak będzie wyglądać szyba. Innych problemów nie mam. Czytałem na forum o problemach z wycieraczkami ale wszyscy mieli po włączeniu zapłonu. A u mnie takie cuda się dzieją nawet bez włączonego zapłonu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyściłem cały brud wokół silnika wycieraczek, sam silnik sprawdzony. Moduł wyjęty - wygląda jak nówka, zero śniedzi. Może to włącznik wycieraczek, tylko czy tam jest plus na stałe, tzn przed włączeniem zapłonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych przełączników i tak idą cieniutkie druciki z niższym napięciem jak 12V, po liniach multipleksowych (CAN...??)

Osobiście w drugim przełączniku szukałem +12 od świateł drogowych i nie znalazłem...

A to napięcie tam jest, przynajmniej przez jakiś czas po wyłączeniu zapłonu. Dowodem na to jest opcja świecenia świateł mijania, tzw. funkcja oświetlenia drogi do domu.

Problem prawdopodobnie jest w samym UCH.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UCH to jest ten moduł obok akumulatora, czy ten pod kierownicą?

tak jak czytałem na forum i dobrze zrozumiałem to ten moduł obok akumulatora można zamienić na inny tylko żeby miał to samo oznaczeni. Ale tego modułu pod kierownicą to chyba nie da się zamienić jeden w jeden.

Dzisiaj idę odłączyć przełącznik i zobaczę czy wycieraczki będą dalej same działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!