Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylne światła przeciwmgielne


Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem forum ale nic nie znalazłem w interesującym mnie temacie. Problem dotyczy tylnych świateł przeciwmgielnych a właściwie to ich braku. Dzisiaj sprawdziłem żarówki i wszystko jest OK a światła nie świecą. W instrukcji obsługi jest napisane że żarówki są po obu stronach, ale światło przeciwmgielne świeci tylko po stronie kierowcy. Czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w normie.

W prawej lampie jest żarówka ale nie ma podciągniętego kabla. (tak jest fabrycznie)

Można podciągnąć kabelek z lewej lampy i wtedy zapali się również prawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie powyżej żeby pociągnąć kabelek do świateł przeciwgielnych ale u mnie żadne światło nie świeci ani to po stronie kierowcy (zgodnie z instrukcją powinno świecić) ani to po stronie pasażera. Czyli fabrycznie nie są pociągnięte kable do żadnego ze świateł czy jest inna przyczyna że światła przeciwmgielne nie świecą? Zaznaczam że mój problem dot. Kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli fabrycznie nie są pociągnięte kable do żadnego ze świateł cz

Nie ma takiej opcji. Do jednego muszą być i pewnie były bo bez tego auto nie wyjedzie z fabryki. Szukaj, coś gdzieś nie styka, gdzieś zaginął prund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy może ktoś wie (np. posiadacze Megane II Grandtour) która część tylnych lamp to tylne światła przeciwmgielne. Może to głupie pytanie ale nie wiem. Mnie osobiście wydaje się, że to jest ta część zaraz na tylnym zderzakiem. Czy tylne światła świecą z obu stron czy tylko z jednej?

 

[ Dodano: 2008-02-18, 18:03 ]

kontrolka z żarówki w ręce i do dzieła.

chodzi o sprawdzenie bezpieczników??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolką możesz sprawdzić też bezpieczniki ale miałem na myśli że wyciągniesz lampy i sprawdzisz kontrolką styki które dotykają żarówki. Potem dotkniesz kontrolką kabla zasilającego żarówkę światła przeciw... w kostce, potem być może jest jakaś kolejna kostka łączeniowa. Następnie czy włącznik jest sprawny ale to bym sobie darował bo dużo roboty no i doszedł po kabelku do bezpiecznika. Wiem że nie jest to wszystko łatwo dostępne ale tak już jest.

 

Tak sobie myślę czy jak sprawdzasz czy świeci ci świtało to pamiętasz że jeżeli się ma świecić przeciwmgielne to muszą być włączone światła mijania i dopiero zaświecą przeciwmgielne. To w ramach przypomnienia bo może to jest przyczyną. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak sobie myślę czy jak sprawdzasz czy świeci ci świtało to pamiętasz że jeżeli się ma świecić przeciwmgielne to muszą być włączone światła mijania i dopiero zaświecą przeciwmgielne.

tak światła mijania są włączone i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!