Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylne światła przeciwmgielne


Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę, że castagnet narażasz siebie na niebezpieczeństwo. Gościu jedzie za Tobą i nie wie jakie masz światła włączone. MUSI być kontrast pomiędzy światłami!

Jak widzi jedno mocniejsze to wie, że masz p.mgielne. Lecz widzi dwa z daleka to ciśnie aby Cię dognić...no i zanim się zorietnuje, że to nie zwykłe światła to wpakuje się Tobie w d...

To tyle dywagacji...<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

nie świeci mi tylna lampa przeciwmgielna:

- kontrolka na desce rozdzielczej sygnalizuje, że jest załączona

- żarówka jest sprawdzona i jest ok

 

Czy jest jakiś bezpiecznik za to odpowiedzialny? Jak go rozpoznać ewentualnie jaka inna może być przyczyna?

 

Przeniosłem do istniejącego już tematu. Przed założeniem nowego można by było skorzystać z opcji <ok> do czego jesteś zobowiązany. - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy prąd dochodzi do lampy?

Przeczyściłeś styki przy żarówce? Żarówkę warto zamienić z inną bo czasami się tylko wydaje że jest ok.

Pytanie pomocnicze: Czy w ogóle któraś lampa świeci z tyłu czy chcesz żeby świeciły dwie razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie zaznaczę, że jestem laik w tym temacie (amperki, volty itp), ale rozkręciłem dziś klosz z zamiarem wymiany żarówki i przekonany byłem, że będzie po problemie. Okazało się, że wszystkie żarówki (4 sztuki jakie tam zastałem) są ok (nie są przepalone) i świecą. Nigdy nie widziałem jak świeci przeciwmgielna, ale podejrzewam, że odpowiada za to element z kwadracikami (a nawet jeżeli się mylę to pozostałe żarówki też są ok)

przeciwwg5.th.jpgthpix.gif

 

i żarówka jest tam sprawna czyli prąd dochodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

który bezpiecznik bezpośrednio za to odpowiada nie doszedłem, ale na szczęście nie było potrzeby, okazało się, że błąąądze :-| i nie na tym elemencie klosza się skupiłem, powymieniałem wszystkie żarówki i <ok>świeci :) jeszcze tylko żarówka przy rejestracji i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że wszystko chodzi tak jak powinno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam od niedawna Megane II 2004 1.5 dci

Niestety mam ten sam problem nie wiem dlaczego nie pali przeciwmgielna tylna po stronie kierowcy oczywiscie (zarowka ok) oraz 4 zarowki w drzwiach!

Czytalem wyzej ze kolega mial ten sam problem ale nie jest wyjasnione do konca co moze byc nie tam jak by co prosze o jakas pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

Mam ten sam problem. Brak światła przeciwmgielnego z tyłu oraz nie świecą mi żarówki w czterech dzwiach. Co może być przyczyną? Gdy zapalam to kontrolka się świeci. Sprawdzane też było czy prąd dochodzi i okazało się że do wstecznego prąd dochodzi natomiast do przeciwmgielnego już nie.

 

 

Swiatlo juz naprawione. Przyczyna byl niesprawny modul znajdujacy sie niedaleko schowka

Edytowane przez piodom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!