Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

coś stuka przy przepustnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Problem jak w temacie, pojawia się jeżeli kluczyk zostaje włożony do stacyjki, ale silnik nie jest uruchamiany. Odgłosy jakby silniczek krokowy próbował przesunąć jakąś zapadkę, ale mu się nie udawało. Seria cichych stuków, potem przerwa kilkuminutowa, znowu seria i tak kilka razy. Po kilkunastu minutach "odpuszcza" i efekt nie pojawia się już więcej. Pół roku temu wymieniono uszczelnienie dolotu przy okazji wymiany uszczelniania pod klapą zaworów. Silnik pracuje równo, uruchamia się bezproblemowo, przepustnica na lince. Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jak w temacie, pojawia się jeżeli kluczyk zostaje włożony do stacyjki, ale silnik nie jest uruchamiany.

A nie jest to przypadkiem napęd klapki zamknięty/otwarty obieg powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest teraz cicho, po włożeniu kluczyka do stacyjki słuchać tylko silnik napędu klapki, a stukanie klapki słychać tylko przy zamykaniu drzwi, bo już swobodnie sobie lata. Trzeba by się za to wziąć, jest z tym trochę paprania, i nie bardzo mam czas na to i tak schodzi.

W silniczku krokowym od wolnych obrotów nie ma co stukać - pracuje zupełnie bezgłośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% kalpka obiegu powietrza. właśnie ją tam słychać za przepustnicą.pewnie ząbki są wyłamane i robi takie serie. miałam dokładnie to samo. ja bym odłączyła kostkę od silniczka krokowego(pojawi się błąd czujnika wtedy w sterowniku) i włączyła zapłon i wtedy wyeliminujesz stukanie krokowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie, nie jest podobny. Dźwięk pochodzi z komory silnika, jest słyszalny przy przepustnicy - maska musi być otwarta, a ucho maks. pół metra od źródła. Odgłosy są znacznie cichsze i jakby tępe, odstępy czasowe pomiędzy stukami dłuższe, serie stuków krótsze. Odstępy czasowe pomiędzy seriami nieregularne, czasami jest to kilka minut. Całość normalizuje się po kilku, kilkunastu minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Trochę to trwało, ale filmik mam. Gdzie mogę go wgrać ?

 

BTW. To chyba jakaś kwestia elektryczna, poprawiając opaski na trójnikach zasilających obieg wodny reduktora LPG przypadkowo dotknąłem jakiegoś kabla w okolicach czujnika położenia wału, to wyzwoliło sekwencje tych odgłosów. Każdorazowe dotknięcie - stuki czasami terkot. Na szczęście auto jeździ bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!