Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obniżenie zawieszenia


pogol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym obnizyc moja megane III cupe i tu pojawia sie pytanie jakie sprezyny? Chcialbym obnizyc o 30mm tyl i przod jednak szukalem sprezyn na stronie eibacha tyle ze do cupe znalazlem tylko -15mm a to prawie ze niezauwazalne i bezsensu wydawac kase na cos czego prawie nie widac.

Wiec co doradzicie?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw obniż a potem zobaczysz , że te 15 mm to wcale nie tak mało. Te -30 mm to sądzę , że będzie za ekstremalnie. Właśnie te 15 mm mniej to dają np: VW i Skoda przy zakupie pakietów sportowe zawieszenie czy coś takiego. Jak zwał tak zwał ale musisz pamiętać , że nie bez przyczyny firma Eibach daje właśnie tyle. Poza tym usportowione zawieszenie to nie tylko obcięcie sprężyny. To także jej inny zwój , inna twardość i sprężystość. Wszystko to zsumujesz a zobaczysz różnicę w prowadzeniu auta. Swoją drogą nie wiem co zamierzasz uzyskać bo jeśli chcesz np; bardzej wypełnić nadkola to można zainwestować w fajną rasową felgę 18 cali od RS lub nawet 19. Takie parametry powinny już wystarczyć do sprawnej jazdy. Na wybojach to i tak zwykła 15 lub 16 cali będzie szybsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi mam w miarę przyzwoite, a i nie mam jakoś usportowionej wersji silnikowej bo to zaledwie 1.5dci także o lepszą jazdę przy większych prędkościach aż tak tu nie chodzi, głównie o wygląd dlatego to 15mm wydaje mi się mało biorąc pod uwagę, że meganka nawet przy 18calowych felgach ma dość obszerne nadkola i również wydawanie 600zl za tak małą zmianę wydaje mi się trochę bezsensu.

Orientuje się ktoś może, czy można włożyć sprężyny przeznaczone do innego auta o podobnych gabarytach ? czy to coś z czymś będzie kolidowało. Pytam gdyż dopiero zaczynam zagłębiać się w te kwestie, w końcu dopiero drugie autko :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!