Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym się Was zapytać o możliwe przyczyny wydobywania się dziwnego dźwięku podczas jazdy (nie wiem jak mógłbym opisać rodzaj tego dźwięku, ale jedyne określenie które przychodzi mi na myśl to metaliczne chrobotanie :D ). Dźwięk ten występuje zazwyczaj na 4-tym lub 5-tym biegu, ale tylko gdy autko swobodnie się toczy bez dodawania gazu lub podczas jazdy z niewielką ilością gazu. Przyspieszając, dźwięk zupełnie zanika. Doradźcie mi proszę od czego zacząć poszukiwania - jakieś łożysko na skrzyni lub gdzieś indziej?? A może poduszka pod silnikiem - zauważyłem że jestem nim w stanie dość sporo poruszyć siłą własnych rąk, przesunięcie nawet powyżej 1 cm :/

Za wszystkie sugestie bardzo dziękuję i serdecznie Was wszystkich pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich :tyty:

Napiszę coś w tym nie lubianym temacie .Nie wiem czy można tak post po poście ,ale pojawiły się dzwięki i może ktoś takie już słuchał . Jadac białą szczałą ,bez warjacji 7okm/h nagle dobiega mnie dzwięk :blink: Puszczam gaz ,nerwowo ściszam cb i wyłanczam muzykę ...nasłuchuję i cisza .A zatem gaz i wraz z wzrostem obrotów dzwięk narasta (mówiąc idzie z obrotami)

Od razu czuję że to z pod maski i w dolnej częsci jednostki 1,5dci.Zjechałem na parking i według starej szkoły ojców maska w górę kilka skłonów zerkając pod spód i głośna łacina.Odpaliłem i na trase, dzwięk nie powrócił .(Owy dzwięk fachowiec nazwał by terkotanie )Odp się raczej nie spodziewam ,bo to taki przypadek .Wrażenie takie miałem, że jak terkotanie dojdzie do jakiedoś momętu to coś się rozsypie. Sprzęgło teraz ciągnie od 3 biegu :angry: Ciągneło już jakieś 4 miesiące temu ostatni raz ,ale cudownie przestało i 4 miechy był spokuj. teraz zaczeło znowu.

Edytowane przez szaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!