Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z megane

auto odpalilo normalnie za pierwszym razem , przejechałem jakieś 2 km zgasiłem auto i po 20 minutach już nie odpaliło.

Po przekręceniu kluczyka zapalają się kontrolki gdy chcę odpalić auto nic się nie dzieje nawet nie próbuje zapalić.

napewno nie jest to wina akumulatora i paliwa.

czy ktoś miał podobny problem albo wie co może być tego przyczyną???

z góry dziękuję za odpowiedz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, choćby ja mam podobny problem.. Raz megi zdechła i stała 4 dni pod blokiem,, po czym sama sie naprawiła.. Kolega z forum miał taki sam przypadek i u niego wystarczyło zmienić przewody wysokiego napiecia. Dziś podjechałem pod garaż, otworzyłam maske sprawdziłęm czy wszystko w porządku, poruszając przy tym jakieś kabelki ..wsiadam i to samo auto nie kreci.. dociskałem wszystkie przewody, wyjmowałem świece i nic ..w koncu wziąłem młotek i popukałem lekko w rozrusznik,,, no i odpalił ,,wiec ja juz nie wiem czy to przewody czy rozrusznik (jeśli kręci to dobrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagabicz, u Ciebie rozrusznik do regeneracji, rdzeń bendixa się zawiesza w cewce, sadze tak po "naprawie" młotkiem ;-)

bronius gdyby to były tylko szczotki, słychać by było cykanie elektromagnesu bendixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarm i immobilizer działa

 

[ Dodano: 2008-02-11, 10:53 ]

witam

auto wczoraj w nocy auto zostalo zaholowane do garażu.

dzisiaj rano sie wybralem zobaczyć czy może coś sie odwidzialo i odpali ale niestety.dalej ta sama sytuacja.

pod maska poruszalem i podociskałem przewody od świec bo w sumie tylko to ruszałem i renia odpaliła za 1 razem bez problemu " kaszlenia " itp

chwilę pochodziła , zgasiłem i znowu odpaliła.

zobaczymy poźniej.

widocznie musiały się poluzować przewody od świec narazie innej przyczyny nie widze.

tylko dziwi mnie to bo wczoraj jak nie chciała odpalić kable od swiec tez byly dociskane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Broniusiem - kiedys nawet na Wilsona jak sie rozkraczylem wspolnymi silami odpalalismy moją Meggie :) Mozliwe tez ze rozrusznik jest po prostu brudny np zalany olejem - u mnie np. m.in. tez to bylo, ale ja wymienilem caly rozrusznik :(

 

a swoja droga to dzisiaj zmienialem impulsator przy kole zamachowym bo padł... K***y w Sepczynskim zazyczyli sobei za taka wymiane 600 zł, pojechalem do zaprzyjaznionego warsztatu w Sulejówku (Polecam!!!) i część 90 zł, wymienili mi gratis. eot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja narazie nie chce sam nic ruszać bo może być jeszcze gorzej...ale jak narazie auto odpala może była to wina przewodów od świec mogły się poluzować

wiadomo na polskich drogach nie jest równo :(

 

[ Dodano: 2008-02-12, 14:48 ]

dzisiaj dodatkowo zobaczyłem że coś wycieka z silnika...tylko jeszcze nie wiem co i z ktorego miejsca

 

[ Dodano: 2008-02-14, 18:45 ]

Witam ponownie...

auto już normalnie odpala bez problemu " na dotyk " ale postanowiłem pojechać do warsztatu...

wyciągneli rozrusznik ... szczotki są w super stanie więc napewno nie była to ich wina ...

wiem że coś było zaśniedziałem i może być ze nie było dobrego przejścia prądu i taka była przyczyna że auto nie odpalało.

trudno powiedzieć jak było naprawde.

bo po samym dociśnieciu kabli od świec auto mi odpaliło po awarii ( no a te kable tak łatwo się nie luzują )

zobaczymy jak będzie...nastepnym razem będzie trzeba pewnie wymienić cały rozrusznik.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Ja mam taki problem z ojca meganką ze jak włoży się klucz i komputer się przeloguje po sprubowaniu odpalenia go komputer się resetuje tzn. włącza się wszysko do nowa immobilizer świece ii słychac tylko cyknięcie w pod maską i cisza na popych raz odpalił jak trzeba było go ściągnąć pod dom??jest to może wina Rozrusznika???

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Thungrim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!