Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pływające obroty na biegu jałowym


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 8-) Mam do Państwa pytanko. Silnik nierównomiernie chodzi jak zchodzi z obrotów. Tzn jadę 50 km/h i hamuję do 0. Wtedy silnik zaczyna gasnąć. Byłem akurat na regulacji mieszanki gazu bo była za wysoka. Mechanik powiedział iż trzeba wyregulować zawory bo są ustawione za ciasno. Wiem że za obroty biegu jałowego odpowiada silniczek krokowy. Jak jest brudny to może być pływanie obrotów. Ale mechanik powiedział że to raczej zawory są za ciasno ustawione i trzeba wyregulować. Problem jest bo samochód poprostu zaczyna przygasać na światłach :roll: :!::!: Co Wy na to :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo i prawdę Ci mówi! kupiłem megankę 2 tygodnie temu pojechałem na regulację a tam gość mi powiedział o wymianie świec i ustawieniu zaworów! Miał rację były za ciasne po ustawieniu śmiga jak ta lala!!! Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na to odpowiem, że po miesiącu spokoju u mnie znów to samo(identyczne zachowanie). Byłem dzisiaj podpiąć auto pod komputer i diagnoza mechanika ścieła mnie z nóg - uszkodzony sterownik silnika. Kurtka na wacie- przeczytałem już z 1000 postów dotyczących wolnych obrotów i nigdzie nie wyczytałem że przyczyną może być walnięty sterownik. :cry: Nie mogę w to uwierzyć, może mechanik się pomylił (też człowiek) - niech mnie ktoś uszczypnie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o elektroniczne urządzenie sterujące- steruje ono jednocześnie zapłonem i wtryskiem paliwana podstawie sygnałów otrzymywanych z poszczególnych czujników. Zapewnia również samodiagnozowanie układu sterowania. Służy też do ograniczania prędkości obrotowej silnika do 6500 obr/min. Tak więc sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie. Co to znaczy siadł ci cały komputer??? :!::!: Oj chyba nie :!::!: . Może sonda lambda i silnik dławi się bo ma za bogatą mieszankę lub odwrotnie. Musisz zawsze precyzować wypowiedź, lub niech mechanik sprecyzuje :!::!: Jak padnie cały komp to nie ma nic. NIC :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą całkowicie. Oprócz tego,że auto czasami gasło nie zauwarzyłem jakiś niepokojących objawów. Spalanie w normie, odpalał za pierwszym razem, nigdy nie zapaliła się kontrolka niesprawności silnka , ogólnie wszystko ok. Tak na chłopski rozum trudno uwierzyć ,że posypał się komputer.

 

 

Właśnie odebrałem auto. Podobno uszkodzony był moduł w kompie współpracujący z cewkami.

Auto stało w warsztacie dwie godziny . W tym czasie został rozłożony sterownik (podobno ciężki do rozłożenia). Gdy zostawiałem auto wiedziałem tylko że potrwa to kilka dni bo części bo tamto itd. Mniejsza z tym może przesadzam ale mam wrażenie ,że ktoś dzisiaj na mnie nieźle zarobił. A szlag mnie napewno trafi jak za tydzień lub dwa usterka się powtórzy. Co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :shock: Jest jeszcze czujnik podciśnienia, i wężyk łączący czujnik podciśnienia z kolektorem ssącym. Czujnik jak siada to powinna świecić się spiralka na tablicy rozdzielczej. Jak pękł węźyk to nie świeci się kontrolka a są pływające obroty. No i brudny silniczek krokowy. :mrgreen:

 

[ Dodano: 2007-02-09, 20:57 ]

Co do mnie to ja na szczęście wiem to z internetowych stron więc na własnej skórze tego nie doświadczyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!