Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z tylną wycieraczką Renault Laguna II


radziomaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z tylną wycieraczką w Renault laguna II 2002r 1.8 16v. Zauważyłem, że gdy wkładam kartę tylna wycieraczka uruchamia się i chodzi bez przerwy, aż wyłączę zapłon wyjmując kartę ze stacji dokującej. Podobny problem już ktoś kiedyś tutaj poruszał, ale nie uzyskał konkretnych odpowiedzi. Poradzono mu, by wymienił tzw. "pająka". Już to zrobiłem i problem nie minął.... Więc to nie pająk.... Przeglądając schematy elektryczne zauważyłem, że jest tam jeszcze jakaś dioda.. Wie ktoś może w którym miejscu fizycznie się ona znajduje? Może to ona jest problemem.... Proszę o pomoc...

 

Dodano: 13 sie 2014 - 16:31

Witam!

 

Rozwiązałem problem wycieraczki i teraz śmiga jak należy :notacrook:

Co prawda spędziłem nad tym 2 dni ale wart było :P

Jakby ktoś miał problem to pisać.. Postaram się pomóc...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

No więc będzie odpowiedź:

Należy zdemontować mechanizm wycieraczki a następnie go rozebrać...

Jest skręcony kilkoma śrubami na torx. Wewnątrz są takie dwa półksiężyce, które na skutek sparciałej uszczelki od króćca wycieraczki uległy zamoczeniu przez dostającą się do środka wodę.

Należy je oczyścić z rdzy i starego smaru, nowy oring uszzcelniający można kupić np w Agromie lub podobnym sklepie z częściami. Zakładamy nowy oring, smarujemy towotem lub wazeliną techniczną półksiężyce i wycieraczka naprawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!