Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane II z silnikiem 1.9 dCi


mpp08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Obecnie posiadam Renault Megane I phII z silnikiem 1.9 dCi z roku 2002 (ostatni rok produkcji) i jestem zadowolony. Po przejechaniu ok. 60 000 km przez ok. 4 lata aktualny przebieg to 217 000 km. Nie odnotowałem poważniejszej awarii.

 

Naszła mnie jednak chęć na zakup Renault Megane II. Znalazłem w okolicy takie oto ogłoszenie --> Link z ogłoszeniem. W ogłoszeniu znajduje się kilka zdjęć, więc będę wdzięczny za jakąkolwiek opinię. I druga sprawa na co zwrócić szczególną uwagę? Jutro pojechałbym ją obejrzeć. Posiada ona silnik 1.9 dCi.

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu samochodu z zewnątrz zrezygnowałem z niego, gdyż za dużo trzeba by zrobić poprawek lakierniczych. Oprócz tego oglądałem 2 inne Renault Megane w kwocie do 10 000zł i mam wrażenie, że w tej cenie nie uda mi się kupić nic sensownego. Jeden z nich, mimo zapewnień sprzedawcy przez telefon, był wręcz w opłakanym stanie. Moje Renault Megane I wyglądało przy nich na stan idealny i tak w sumie zacząłem się wahać, czy taki przeskok byłby dla mnie opłacalny, bo przecież moje autko technicznie sprawuje się wręcz idealnie.

 

Teraz jeszcze myślę nad Laguną II z roku 2003/2004 z silnikiem 1.9 dCi, ale część ją odradza, część wychwala, np. ten --> Link z ogłoszeniem lub ten Link z ogłoszeniem nr 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze myślę nad Laguną II z roku 2003/2004 z silnikiem 1.9 dCi, ale część ją odradza, część wychwala

Naprawdę dobry egzemplarz, pewny (poflotowy), dobrze wyposażony (m.in. tempomat), nadwozie, kolor i rocznik ('04) jak w ogłoszeniach powyżej, ok. 160 kkm (udokumentowane) - szwagier sprzedał m-c temu za 11 000 PLN. Wielu chętnych nie było, ale w końcu ktoś kupił. Gdyby nie wiek i to, że to nie kombi, sam się zastanawiałem :D Może pomogłem :)

 

konwil

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Pomogłeś.

 

Jeszcze ostatnie ogłoszenie z Renault Megane II --> Link z ogłoszeniem. Ma dobre wyposażenie. Po długiej rozmowie ze sprzedającym dowiedziałem się, że jest sprawny, turbina po regeneracji z gwarancją na rok czasu jeszcze, rozrząd wymieniony przy 183 000 km. Aktualnie jednakże trochę kopci na wolnych obrotach, komputer pokazuje błąd przepływomierza. Dodatkowo odrobinę poci się olejem i do wymiany jest uszczelka jakaś tam. Nie robił tego, żeby kupujący widział co kupuje. Co o tym sądzicie? Warto podjechać? Żeby się nie okazało, że po wymianie przepływomierza coś będzie nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód mi się nie podoba,ale to do sprawdzenia.Wygląda na wymienioną poduchę kierowcy,co zgadzało by się z niewyraźnym przodem.Handlarz,więc można przyjąć,że turbo zrobione najtańszym kosztem a w resztę nie chcą pchać kasy.Ja bym to odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam po przerwie. A co powiecie Panowie na ten oto samochód? http://olx.pl/oferta/renault-megane-1-5-dci-lift-salon-pl-klima-CID5-ID8C7nZ.html. Strasznie dużo mowy o bezwypadkowości, możliwość dokupienia rocznej gwarancji... Mam do niego nie tak bardzo daleko. Cena chyba jednak nie taka wysoka. Macie może jakieś przesłanki, żeby go odradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy poleasingowy golas. Nie ma nawet świateł przeciwmgłowych, tylne szyby na korbkę, nie wiem o jakim klimatroniku mowa w opisie, ale żadnego klimatronika on tam nie ma. W obecność ESP też mocno wątpię. Wersja Alize, najbardziej podstawowa.

No i nie widzę naklejek na tylnych nadkolach.

 

Na marginesie, jak ktoś pisze "od rąda w Busku-Zdroju" to nie liczyłbym na nic dobrego... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczne lusterka, szyberdach - ciekawe, w którym samochodzie bo na pewno nie w tym na zdjęciach. Tak jak volfeer mówi autko poleasingowe. Na papierku drugi właściciel, ale ile osób nim jeździło to nie wie nikt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!