Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I - o co chodzi.


defaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum. Zdecydowałem się założyć post z racji tego, że od nie dawna jestem posiadaczem Renault Megane I z silnikiem 1.6 8v. Auto ma 3-letnią instalację LPG i właśnie tego tyczą się moje pytania. We wcześniejszym aucie, którym była Astra I 1.6 8v posiadałem instalacje Stag-2. Jeśli chciałem przełączyć na gaz to po minimum 2,5 tys obrotów, natomiast w Meganie odpalając na 0 lub II po minimalnym dotknięciu gazu już świeci się kontrolka, że samochód chodzi na gazie. Dodam jeszcze, że obroty samochodu są bd niskie, ma on ,,chęci" zgasnąć ale tego nie zrobi. Na benzynie niestety też nie działa idealnie, ponieważ tylko na małych obrotach działa poprawnie, przy dużych strasznie szarpie i gaśnie. Dodam jeszcze, że nie ważne za ile zatankuję gazu kontrolka rezerwy nigdy nie gaśnie. Co myślicie o tym, może ktoś podpowie co należy zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ponownie. Sprawa dotyczy znowu Renault Megane. Tak jak pisałem kiedyś samochód działa bardzo dobrze na gazie jednak na benzynie przeciętnie. Niestety ostatnio na gazie kompletnie brakło mocy, ale samochód nie zgasł (myślałem, że koniec gazu w butli) dopiero po jakimś czasie. Okazało się, że przyczyną były świece i przewody zapłonowe. Wymieniłem wszytskie świece i przewody, niestety pojawił się kolejny: z filtru powietrza przy dodawaniu gazu zaczeło strasznie strzelać. Przeczyna okazała się uszkodzona cewka. Po wymianie cewki, świec i pzrewodów było okey. Pewnego dnia brakło mi gazu i chciałem dojechać na stację na benzynie jednak był to koszmar. Przy dodawaniu gazu samochód szarpał, obroty falowały, potrafił nawet zgasnąć. Może mi ktoś powiedzieć co jest przyczyną tego, że samochód tak chodzi na bezynie a nagazie prawidłowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pb dosyć mało jeździłem ze względu, że straszne falują obroty i tak jak pisałem wyżej nie da się momentami jeździć. Przeważnie na benzynie jeżdżę jak brakuje mi gazu i gdy samochód jest w ruchu przełączę na benzynę żeby dojechać do stacji. Aha dodam, że właśnie podczas przełączenia samochodu na Pb w biegu działa w miarę poprawnie - szarpnie przy zmianie biegów, ale nie tak jak na jedynce podczas np. wyjazdu z garażu.

Chciałbym, żeby po prostu auto chodziło tak jak należy na benzynie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że gaz puszczany jest cały czas dlatego auto wariuje na Pb - zalewane jest, wrzuć zdjęcie spod maski a przede wszystkim to może byś wreszcie napisał dokładnie co masz za instalacje!

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zdjęcie dodam jutro jak będzie jasno, żeby było w miarę dobrej jakości. Mam zwrócić na coś szczególnie uwagę, czy po prostu ogólnie zrobić fotkę spod maski? Jeśli chodzi o instalację to jest to instalacja II generacji (zwykła sekwencja). Elementy wyposażenia instalacji są firmy Tamasetto, poza układem elektronicznym, który pochodzi od MiniLecho.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dokładnie o takie fotki chodziło, ale jeśli potrzeba inne to jutro mogę zrobić.

 

Dodano: 13 gru 2014 - 20:42

I chiałem jeszcze zapytać o 2 rzeczy a mianowicie, czy na przełączniku benzyna-gaz to normalne że zarówno na 0 jaki na II samochód działa tak samo bez żadnej różnicy ? W poprzednim samochodzie Opel Astra I z ta sama instalacją było inaczej. A druga sprawa, że zauważyłem że samochód zaczął spalać coraz więcej gazu wcześniej koszt przejechania 100 km to około 25 zł, teraz za 50 zł zrobiłem zaledwie 160 km będąc tylko raz w mieście. Czy to może od zalezy od warunków (zima, niskie temperatury) ?

 

Dodano: 18 gru 2014 - 16:55

Jakieś propozycje ?

post-73564-0-20750300-1418497057_thumb.jpg

post-73564-0-17928000-1418497118_thumb.jpg

post-73564-0-81802100-1418497248_thumb.jpg

post-73564-0-23271700-1418497352_thumb.jpg

post-73564-0-89950600-1418497897_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szarpie na benzynie a na gazie jest OK to sprawdź czy sonda jest dobra lub nie ukryszyły się od niej przewody. Instalacja ma wgrany emulator sondy, prawdziwe dane z sondy lecą w powietrze, więc przy uszkodzonej na gazie będzie OK, na benzynie lipa.

Co do spalania to mam ten sam silnik, bardzo podobną instalacje i wersje megi w sedanie, spalanie gazu zimą to ok. 10L/100km po mieście i jakieś 7L/100km w trasie. Może to Ci pozwoli przyrównać poziom spalania gazu do swojego auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zacząć po kolei. Kupiłem filtr paliwa, wymieniłem go po czym pojechałem zatankować świeżej benzyny. Różnica była minimalna od ostatniej jazdy.. Auto dopiero na wysokich obrotach w MIARĘ jechało, natomiast gdy się zatrzymałem i przy gazowałem nadal samochód się dławił. Wracając jednak z dłuższej trasy postanowiłem ostatni kilometr przejechać na benzynie, żeby sprawdzić jak pracuje na rozgrzanym silniku i tutaj auto mnie zaskoczyło. Nie zadławiło się ani razu, a obroty nie falowały i było czuć w końcu że jadę na PB. Dlaczego więc nie chce tak chodzić po odpaleniu na zimnym?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!