Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.4 Przepustnica


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w aucie da się wyczuć lekkie drgania (jak by nie równo chodził na obrotach) oraz po dodaniu gazu kiedy obroty opadają nie robią tego płynnie, pare razy autko przygasło na rozgrzanym silniku z czego wpadłem na pomysł przeczyszczenia przepustnicy - tylko nie wiem jak sie za to zabrać, w sensie jak ją bezpiecznie i sprawnie wymontować, dodam że dostęp jest ciężki, posiadam Megane 1.4 16v 2004 tak więc przepustnica znajduję się w innym miejscu niż w silniku 1.6, dla pewności załączam zdjęcie, prosiłbym o dokładny opis jak ją wymontować, liczę na szybką pomoc kogoś obeznanego, z góry dziekuję.

 

- Polska klawiatura już zainstalowana :D

post-73265-0-18076600-1408043400_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo dzięki wielkie :) pobawie się w poniedziałek zapewne lub wtorek i dam znać co i jak ;)

 

Dodano: 18 sie 2014 - 18:42

Po przeczyszczeniu przepustnicy nie odczułem żadnych większych zmian, autem dalej po odpaleniu na jałowym czasem dziwnie zatrzęsie delikatnie, czy to może być oznaka rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mechanik powiedział, że jest procedura adaptacji przepustnicy przez CLIP. We czwartek będę to robił i dam znać jak poszło. U mnie, co dziwne, silnik uspokaja się po włączeniu klimatyzacji. Wtedy wchodzi na trochę wyższe obroty i nie czuć poszarpywania. Dodatkowo mam do wymiany poduszkę tylną silnika - skrzypi jak poruszam jednostką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyszczenie chyba pomogło, na jałowym brak szarpania aczkolwiek czadami mam wyższe obroty jak wcisnę sprzęgło jak np. zjeżdzam pod dom wcisnę sprzęgło i obroty powyżej tysiąca ale nie jest to denerwujące aż tak, żadnej adaptacji nie robiłem, aku nie odpinałem, przy okazji wymieniłem poduszkę przy rozrządzie na sasic bo oryginalna wydała się za miękka ale po demontażu faktycznie siadła czyli wymiana jak najbardziej była wymagana plus czyszczenie przepustnicy i efekt taki że się cieszę, nie wiem czy te dwie wymiany mam łączyć ze sobą ale zaciesz jest:-) czekam na info od Ciebie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!