Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podstawa magnezowa


szaku

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do fachowców do CB .

Po kupnie anteny okazuje się,że garaż jest za mały a zmiana anteny nie wchodzi w grę.

Nie jest to dla mnie wielki problem bo antena na magnesie .Pytanie czy to że co dzień "odrywam" magnez do dachu i kładę antenę aby wjechać nie działa negatywnie na działanie samej anteny, bo radia chyba nie.No i na somo działanie nadawania i odbioru .2 zastanawiam się nad sprawą strojenia anteny . Bo jak była strojona to stała w danym miejscu a ja ją co dzień daję nieco inaczej .Nie będę przecież z miarką latał i dawał idealnie w jedno miejsce .Mogę odkręcać ,ale to dłużej i gwint pwenie po czasie straci . Jak to jest z magnesówkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie powinno z MAGNESEM stać (magnez to się połyka albo w substytutach diety, albo w potrawach które go zawierają)

Nawet ustawienie podstawy w innym miejscu o kilka centymetrów nie powinna wpłynąć znacząco na odbiór i nadawanie.

Najgorsze w takim codziennym stawianiu i zdejmowaniu podstawy to wielkie prawdopodobieństwo uszkodzenia lakieru.

Zakup sobie podkładkę pod antenę i nie tą cienką z folii magnetycznej, bo pod nią też drobinki kurzu i piachu wchodzą ale w postaci zwykłej naklejki JACK. Zazwyczaj są przezroczyste

czyścisz dach w miejscu gdzie ma stać antena naklejasz ten krążek i już codziennie wiesz gdzie ma być postawiona podstawa magnetyczna.

Ja to mam podobnie wykonane ale magnes cały czas stoi na krążku folii, nawet jest obklejony czarnym silikonem by wiatr pod jego krawędziami nie hulał, a sam bat anteny jest kładziony na dach auta. Wystarczy tylko przekręcić cewkę o 1/3 obrotu w lewo. Taki myk mają tylko SIRIO TURBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ,ten myk to super sprawa . Ja jednak za presidentem jeste ml-ki tego niestety mają.

 

Jeszcze jedna sprawa mnie zastanawia odnośnie magnesówek .Anteny montowane na stałe mają zapewnoną mase z karoserii . A magnesówki ? Przecież lakier,gumowa podkładka i naklejane folii ochronne to izolator.Czy anteny wogóle muszą mieć masę?

Co do radii coś tam pojecie mam, ale o antenach to wiem tyklo że trzeba stroić i im dłuższa tym lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i im dłuższa tym lepsza

Guzik prawda i nie ma na to reguły.

Najlepiej mieć dostrojone 2. Długą na trasy w miejsca gdzie ruch na drogach i w eterze nie jest wielki i krótką do miasta, by sięgała na jego drugi koniec i przy okazji nie zbierała za dużo niepotrzebnych info, szumów i zakłóceń.

Większość anten ustawionych na dachu ściąga praktycznie dookólnie i teraz weźmy taką długą antenę o zasięgu ponad 15km jesteś w Rybniku, a ze względu na zagęszczenie miejscowości słyszysz co dzieje się na dość długim odcinki A1, a nawet DK81 w Żorach choć nie jesteś tym zainteresowany

W druga stronę sięgasz do połowy odległości do Gliwic i do Raciborza.

Pomiędzy tymi miastami jest jeszcze wiele miejscowości, a w każdej po kilka firm, które są transportem samochodowym obsługiwane i każda ciężarówka ma swoje radio, antenę i kogoś nadającego.

Czasami nawet moja 80cm staje się za długa i trzeba radio przykręcić na SQL-u, tym bardziej że mnie przeważnie interesuje słuchanie tego co jest bliżej czyli bardziej ważne informacje, niż bycie PANEM ETERU z niesamowitym zasięgiem, by mnie wszędzie słyszano.

A co do masy to te podstawy magnetyczne są tak zrobione że nie potrzebują by była ona stała i pewna. Tam jest to na zasadzie indukcyjności i karoseria staja się taka przeciwwagą do anteny.

tu zasadą jest, ze im większa podstawa pod anteną to ta przeciwwaga- pozorne umasowienie) jest lepsze i poprawiają się parametry.

Ja do swojej 80cm anteny mam jeden z większych magnesów 14,5 czy nawet 16cm średnicy i działa ślicznie z zasięgiem ponad 7km .

Jest też zdecydowanie mocniejsze trzymanie więc nie martwię się tym, że odpadnie przy wyższych szybkościach.

Te same magnesy są zazwyczaj pod ML-kami, a jakie siły działają na antenę i jej podstawę, można często zauważyć podczas jazdy autostradowej.

ML przeważnie jest wtedy wygięta do tyłu i już od połowy swojej wysokości "leży" w poziomie i nadaje w... chmury i asfalt za autem.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!