Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam akumulator od nowości firmy FIAMM. Chciałbym go podładować prostownikiem. Czy ten akumulator jest obsługowy,czy też nie?. Aku posiada wskaźnik z oczkiem, ale też zauważyłem że pod nalepką na jego górnej ścianie znajdują się korki wlewu. Stąd moje pytanie, czy do tego akumulatora można dolewać wody destylowanej (pod warunkiem, e poziom elektrolitu jest za mały)?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale też zauważyłem że pod nalepką na jego górnej ścianie znajdują się korki wlewu.Z tąd moje pytanie ,czy do tego akumulatora można dolewać wody destylowanej (pod warunkiem,że poziom elektrolitu jest zamały)?

Jak jest po gwarancji i da się korki odkręcić, to wręcz nalezy okresowo sprawdzać poziom elektrolitu i jak jest za niski uzupełniać wodą destylowaną. Doładowanie okresowe też jak najbardziej wskazane. Najlepiej prostownikiem automatem, który nie dopuści do przeładowania akumulatora (nie trzeba go pilnować), a jak zwykłym prostownikiem, to po ładowaniu sparawdzić poziom elektrolitu i ewentualnie uzupełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Minął rok od poprzedniego pytania i w końcu będę musiał podładować bateryjkę prostownikiem. Stan elektrolitu jest ok ale oczko świeci prawie na czarno. Czy mogę go podładować prostownikiem automatycznym nie odłączając aku od auta (czy to bezpieczne dla auta) , czy lepiej będzie wyjąć go (odłączyć od auta). Czy po odłączeniu aku na jakiś czas auto nie wyłapie jakiś problemów z elektroniką. Proszę o radę. Silnik 1,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oczko było zielone nawet gdy akumulator już ledwo dychał i auto miało problem z zapaleniem (akumulator miał 5 lat). Ja również radzę zawsze odłączać klemy przy okazji ładowania, nawet tymi nowymi "mikroprocesorowymi" prostownikami.

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odłączam akumulatora od instalacji podczas ładowania. Ale przestrzegam zasady - najpierw podłączam prostownik do akumulatora, a następnie prostownik do sieci. Odłaczanie w odwrotnej kolejnośći - odłączam prostownik od sieci, a następnie od akumulatora. Oczywiście prostowniki mam takie, że nie ma możliwości przeładowania akumulatora (napięcie na biegunach nie przekracza 14.8-14.9 V). 15 lat traktuję tak megankę, a od 11 corollę i z elektroniką nie miałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!