Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę Scenic 2002 I Ph II


Siodemka

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że ciemno, ale o takie godzinie go oglądałem.

Jakie zdjęcia miałem takie pokazałem :rolleyes:

W sobotę robię powtórkę aby mieć pewność.

To co wiem na pewno to ze maska i dach były malowane.

 

Dodano: 31 sie 2014 - 18:16

Hey a co myślicie o tych dwóch egzemplarzach ?

 

1)

http://olx.pl/oferta/scenic-1-6-16v-zarejestrowany-okazja-cena-1-wlasciciel-CID5-ID6WyMX.html#76bb2e2e58

 

2)

http://olx.pl/oferta/renault-scenic-2-0-16v-gaz-klimatronic-skora-2002-CID5-ID5xOnN.html#76bb2e2e58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można w Krakowie sprawdzić Scenica ?

Możesz podjechać do każdego dilera, możesz też podjechać do AutoReno w Zabawie(droga z Wieliczki do Niepołomic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1/ dziwacznie kolorystyczny, jakby lakierowany na raty, czyli dziś maska i zderzak jutro tylne drzwi, a błotnik i przednie drzwi zostały po staremu. Ani ze zdjęć ani z treści ogłoszenia nic nie wynika. Niby rocznik 2003, rejestracja 2004, ale radio kaseciak? Możliwe.

Ad.2/ Znacznie lepsze wyposażenie, klimatronic, radio CD, ciekawe czy fotele skórzane ma podgrzewane. Instalacja LPG, przynajmniej nie kłamie odnośnie spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedzi.

Niestety Dalej szukam Scenic.

Co sadzicie o tym samochodzie ?

 

http://olx.pl/oferta/renault-scenic-od-osoby-prywatnej-CID5-ID6TpY3.html#f42bb20552

 

Czy silnik 1.9 cdi jest faktycznie tak awaryjny jak o nim pisza ?

Rocznie robię ok 12 tys km, głownie miasto. Krótkie odcinki 5-7 km.

Jak ten silnik znosi taka eksploatacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag z mojej strony.

- Nie wiem czy to kwestia zdjęcia, ale maska dziwnie jest spasowana z lampami i szpary nierówne.

- brak zdjęcia prawej strony (czyżby przeoczenie :blink: )

- przedni zderzak odstaje od błotników i był malowany (zdjęcie centralnie z przodu)

- auto ma skórzaną tapicerkę ale brak zdjęć foteli (też ciekawe)

 

Jeżeli fotele nie są podgrzewane to krótkie trasy w zimie nie będą przyjemne.

Ponadto jak na diesla i na dodatek do miasta to zbyt małe przebiegi robisz. Raczej szukaj benzyny.

Z awaryjnością silników 1,9 dci przy taki przebiegach jest różnie. Jedni chwalą, drudzy wkładają grubą kasę.

Wszystko zależy jak ktoś eksploatował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze się znowu powtarzam ale ... :rolleyes:

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Niestety Dalej szukam Scenic.

Co sadzicie o tym samochodzie ?

http://olx.pl/oferta/sliczny-scenic-z-niemiec-100-orginal-zamiana-CID5-ID6W3mp.html#08d6348c84

i sprzed tygodnia to samo ogłoszenie

http://olx.pl/oferta/scenic-z-niemiec-100-orginal-zamiana-CID5-ID6bGht.html#08d6348c84

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarz jak się patrzy, kłamie w opisie już chociażby o spalaniu (7 w mieście - co za bzdura!!!)

Auto wypicowane i wybłyszczone - ja osobiście do takich podchodzę z dużą ostrożnością.

Nie wiem, czy kierownica nie jest świeżo obszywana czasem.

Zakup chyba "na Niemca" więc trochę strach.

Na pewno trzeba podejść z DUŻĄ ostrożnością.

Taki dobry a się nie sprzedał od razu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy już o tym było na forum. Kupujesz w Polsce od handlarza ale w dokumentach on nie występuje tylko jest fałszowana umowa, że niby kupiłeś bezpośrednio tam. W razie czego nawet nie możesz u handlarza dochodzić praw. Najczęściej tablice też są "lewe" (robione w Polsce na miejscu) czyli nie za bardzo można takim autem wracać legalnie "na kołach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że ma niemieckie blachy nie znaczy, że jest tak sprzedawany jak "detektyw" bamilek sugeruje, często są zakładane takie blachy tylko na przejazd z miejsca gdzie jest autko szykowane do komisu. W ogłoszeniu z linka kolegi Siodemka wyraźnie pisze, że autko po opłatach celno-skarbowych czyli będzie sprzedawane na fakturę, pewnie zaniżoną, ale to już inny temat, trzeba dzwonić i pytać jaka dokumentacja. Większość profesjonalnych sprzedawców przygotowuje wszystkie dokumenty, że zostają tylko formalności w wk.

Co do opłacalności zakupu się nie wypowiadam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że ma niemieckie blachy nie znaczy, że jest tak sprzedawany jak "detektyw" bamilek sugeruje, często są zakładane takie blachy tylko na przejazd z miejsca gdzie jest autko szykowane do komisu. W ogłoszeniu z linka kolegi Siodemka wyraźnie pisze, że autko po opłatach celno-skarbowych czyli będzie sprzedawane na fakturę, pewnie zaniżoną, ale to już inny temat, trzeba dzwonić i pytać jaka dokumentacja. Większość profesjonalnych sprzedawców przygotowuje wszystkie dokumenty, że zostają tylko formalności w wk.

Co do opłacalności zakupu się nie wypowiadam.

skoro w ogłoszeniu jest napisane a nie "pisze" :-) "...SAMOCHÓD POSIADA WAŻNE UBEZPIECZENIE I PRZEGLĄD, WIĘC MOŻNA NORMALNIE SIĘ NIM PORUSZAĆ PO DROGACH..." to ja się pytam na jakich niby tablicach się tym autem poruszać skoro nie jest w PL zarejestrowany więc tablic polskich nie posiada, chyba nie na tych ze zdjęć czy według Ciebie na tych...i to nie kwestia "detektywistycznych zapędów" wchodzi w grę tylko logicznego myślenia i przestrzegania prawa.

Tak więc zainteresowanemu zakupem jeszcze raz odpowiem: według mojej wiedzy auto musi mieć tablice PL lub zagraniczne tzw. "wyjazdowe" z terminem ważności aby mogło poruszać się na kołach. W innym przypadku tylko laweta.

Chyba, że ktoś lubi ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mojej wiedzy auto musi mieć tablice PL lub zagraniczne tzw. "wyjazdowe" z terminem ważności aby mogło poruszać się na kołach. W innym przypadku tylko laweta.

Chyba, że ktoś lubi ryzyko.

Nie w każdym przypadku i z każdego kraju.

Mojego sceniola drugiego kupowałem podobnie- w Polsce na fakturę, ale na oryginalnych francuskich blachach, które musiałem oddać przy rejestracji. Nie były to jakieś terminowe na wywóz ale te na które były dokumenty auta.

Autem tym, z ubezpieczeniem czasowym wystawionym na poprzednie dokumenty, normalnie jeździliśmy do ASO by go prześwietlić i takim też po zakupie wracałam do domu, a nawet jeszcze prawie tydzień jeździłem zgodnie z obowiązującym prawem.

Jedynie imienną fakturę miałem przy sobie, poświadczającą że auto jest od kilku dni moją własnością.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!