Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zbyt wysokie spalanie w.g komputera


zzzbychol1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi forumowiczami <piwko> . Niedawno stałem się posiadaczem scenica 2 2004 1.6 16v. Zaraz po zakupie zagazowałem go i ku mojemu zaskoczeniu po przejechaniu 100km w cyklu miejskim spalanie wyszło 17 litrów SZOK. Na komputerze wykazuje spalanie PB około 15ltr. Pierwszy raz mam francuskie auto i w tej sytuacji jestem zdezorientowany. Będę wdzięczny za udzielanie jakiejś pomocy czemu takie spalanie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź tankując do pełna, przejedź 100 km i dolej do pełna. Będziesz miał pewność ile pali na prawdę. Jeśli nie czujesz benzyny w spalinach, a silnik się nie muli, to komputer mógł trochę zaszaleć i Cię straszy. W innym przypadku mogą lać wtryski albo sonda za katalizatorem powoli dogorywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem na regulacji LPG zobaczę czy coś poprawili. Koledzy mam jeszcze jedno pytanie czy w trakcie jazdy na LPG komputer główny pokazuje średnie spalanie benzyny które w trakcie jazdy spada natomiast na postoju na biegu jałowym np. światła rośnie. Czy to jest normalne? Czy jeżeli instalacja jest dobrze wyregulowana to czy duża jest różnica między spalaniem PB a LPG. Komputer pokładowy pokazuje średnie spalanie PB ok 11,5ltr, czy to norma czy za dużo?Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam świeże auto i wynikający z tego brak doświadczenia.

 

czy w trakcie jazdy na LPG komputer główny pokazuje średnie spalanie benzyny które w trakcie jazdy spada natomiast na postoju na biegu jałowym np. światła rośnie. Czy to jest normalne?

Nie wiem czy to normalne ale u mnie też tak jest.

Komputer pokładowy pokazuje średnie spalanie PB ok 11,5ltr, czy to norma czy za dużo?

Nie napisałeś w jakich warunkach odbyła się jazda. W moim przypadku w mieście (duże korki, długie podjazdy pod górkę, jednorazowo przejazdy po 2-3 km) komputer pokazywał 11 litrów, a po tankowaniu okazało się że spalił 12 litrów/100 km - 11 litrów gazu i 1 litr benzyny. Od dawna w tym względzie nie ufam komputerom, a tym bardziej w sytuacji kiedy "oszukuję" je gazem.

 

Nie jeżdżę według wskazań strzałeczki na tablicy rozdzielczej podpowiadającej zmianę biegu, bo zanudziłbym się wlokąc kiedy miałbym podczas rozpędzania włączać szóstkę już przy ok. 60km/h.

 

Jestem jeszcze przed regulacją LPG, którą kazali mi zrobić po pierwszym 1000 km. Instalacja BRC.

Edytowane przez Firan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam generalnie jazda tylko po mieście krótkie odcinki i korki.Tylko że komputer pokazuje w granicach 11ltr benzyny ale jazda odbywa się na lpg a po przejechaniu 100km zatankowałem i weszło prawie 16ltr lpg także coś jest nie tak.Dziwi mnie to że na postoju średnie spalanie rośnie natomiast w trakcie jazdy spada mówie o odczycie z głownego komputera,dzis patrzyłem u znajomego ma takiego samego scenica i u niego nie ma takiego czegoś komputer pokazuje cały czas 8,5 ltr Pb na komputerze.Byłem dziś podpiać auto pod komputer i okazało się ze był błąd sonda lambda, błąd został wykasowany tylko ciekawe czy jest uszkodzona i trzeba wymienić czy wystarczyło wykasować błąd i będzie ok.Ztego co zdążyłem się zorientować to sonda w tych autach ma duży wpływ na ilość spalania paliwa.Prosiłbym o pomoc jak to jest z tym spalaniem i tą sondą.Dzieki

 

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam ,koledzy ja mam takie pytanie ,byłem dziś na komputerze z moim scenikiem ponieważ pali ok 16ltr LPG w mieście gaz świeżo założony, i wyszedł błąd na sondzie tej za katalizatorem.Czy jest możliwość że jest uszkodzona i przez to spalanie jest tak wysokie?Dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!