Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz coś więcej napisać bo na tak postawioną sprawę to bym napisał (Brać mniej osób (dozwolone tylko 5) i zamykać szyby w czasie jazdy ;-) )

Zacząłbym od filtra, kiedy wymieniałeś - może dawno temu i zapchany.

Wyjmij filtr i wtedy zobacz jak działa nawiew.

Poczytaj też na forum już była też mowa o słbym wiaterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz coś więcej napisać bo na tak postawioną sprawę to bym napisał (Brać mniej osób (dozwolone tylko 5) i zamykać szyby w czasie jazdy ;-) )

Zacząłbym od filtra, kiedy wymieniałeś - może dawno temu i zapchany.

Wyjmij filtr i wtedy zobacz jak działa nawiew.

Poczytaj też na forum już była też mowa o słbym wiaterku.

 

Filtr byl wymieniany niedawno, jednym slowem idzie sie wkur.ic :evil: Zapale silnik, odrazu parują, klima i dmuchawa czy dziala na zamknietym czy otwartym obiegu jest caly czas tak samo - do dupy, wieje wogole bardzo slabiutko - na 4 wieje jak np w innym aucie na 2 .... Ogolnie albo to tak ma byc :mrgreen: Albo cos jest zapchane, zasyfione ? Tylko co ? :-/ Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagnij filtr kabinowy (radze miec zdjety schowek do tej operacji), zalacz elektryke zeby miec dmuchawe, daj obieg otwarty, i od razu walnij 4bieg dmuchawy. powinno wyleciec troche syfu, pozbieraj, odkurz, wyciagnij lub wyssaj odkuraczem reszte syfu z obudowy filtra (za kol. centralna) moze akurat sie przedmucha. potem mozesz jeszcze przelaczyc na wewnetrzny i tez przedmuchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto podobne, rok podobny i podobny problem... przed wymianą filtra nawiewu była tragedia, po wymianie jest odrobine lepiej, ale Twoja uwaga dot. siły nawiewu jest trafna ( w megance 4ka to jak w innych 2). Inną sprawa jest to że gdy ustawiam nawiew na szybe to i tak spora częśc strumienia powietrza kierwana jest na kierowcę/pasażera. Nie wiem czy to awaria czy może seryjna niedoskonałośc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierwana jest na kierowcę/pasażera. Nie wiem czy to awaria czy może seryjna niedoskonałośc...

 

Nie tak jest normalnie - po to masz zamknięcie w kratkach (no chyba że nie masz - uszkodzone ) aby nie leciało na ciebie. Normalnie można te cztery kratki zamknąć.

Dajesz pokrętło środkowe max. do dołu - czyli ustawiony nawiew na szybę i zamykasz kratki i nie leci na ciebie tylko na szybę i małymi bocznymi na szyby boczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doładnie. U mnie jest tak samo. Co do siły nawiewu to bardzo dziwne. Ale może taka jest a jeśli chodzi o to parowanie nawet z włączoną klimaatyzacją to może być już większy problem. U mojego szwagra pękła delikatnie centralka i cały czas wylewał się płyn. Szyby cały czas parowały i były tłuste. Może to trzeba sprawdzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do siły nawiewu to bardzo dziwne. Ale może taka jest

Nie nie jest taka. Jak robię start rano to daję na full i "głowę urywa" a potem już wystarczy w trasie na pierwszym biegi i nic nie mam na szybach. NIgdy nie wycieram szyb szmatkami bo potem są właśnie cyrki z parowaniem. Tylko oczyszczanie - osuszanie nawiewem i co jakiś czas po powrocie do domku czyszczę szybę czystą szmatką bo się niestety osadza wrstewka kurzu. Ale to robię po powrocie z trasy jak w autku jest ciepło a szyba suchutka :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie mam z tym problemu. Ja mam regulację do 6 a nie do 4. I jak wezmę na max to też głowę urywa. A w trasie to nawet nie włączam nadmuchu bo sam pęd samochodu wystarcza. Skoro "wojtasnokia" ma taką słabą siłę nadmuchu to może silniczek jest coś uszkodzony albo te rurki którymi płynie powietrze się gdzieś rozłączyły. I powietrze ucieka. Dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesteś pewien że sterowanie obiegiem powietrza tj zamknięty-otwarty działa ci poprawnie? bo sprawa może wyglądać następująco przykrywka do tejże zmiany obiegu zablokowała się a zębatka silniczka nie jest w stanie jej poruszyć i dlatego parują ci szyby, dodatkowo duża ilość kurzu w aucie wpływa korzystnie na powstawanie pary wodnej gdyż kurz jet znakomitym inhibitorem wilgoci ale to już w skrajnych przypadkach... sprawdź połączenia rur doprowadzających powietrze do nadmuchów i ten zespół odcinania dopływu z zewnątrz.

wklejam ci schematy poszczególnych układów:

post-263-1171213526_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wiedzialem gdzie zamiescic ten temat dlatego pisze w ogolnym <czerwona>

 

chodzi mi o to jak wiadomo teraz wieczorami lub z rana jest zimno a raczej nie kazdy lubi jezdzic w aucie w ktorym jest zimno (no chyba ze latem)

czesto wlanczam sobie ogrzewanie i zaczynaja mi parowac szyby,w tedy musze wlaczyc ogrzewanie na maksymalnie zimne powietrze z klimatyzacja,ale w tedy w aucie jest strasznie zimno:(

co zrobic zeby w aucie bylo cieplo i zeby nie parowaly mi szyby?

 

Temat przeniosłem do istniejącego. Przed założeniem nowego należy skorzystać z opcji ;) i upewnić się czy już taki sam nie istnieje. Na forum piszemy polską czcionką i korzystamy z słownika. Zapoznaj się z postami wyżej.

dodatkowo polecam: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=328&a...hlight=paruj%B1 i opcję ;) -lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!