Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kody błędów DDT2000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam Megane II Ph1. Po wielu próbach udało się mi odpalić ddt. Mam od 3 tygodni zapalający się service i kontrolkę silnika.

Posiadam program maxiecu i kabel elm327 z którym maxi działa. Niestety nie rozpoznaje kodu błędu. Ale da się go skasować. Po czym po czasie znów się zapala.

DDT dziś mi pokazał , że to błąd DTC##136## Proszę o pomoc co to za błąd. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. maxiecu pokazuje błąd sondy za katalizatorem. Przerwa w obwodzie. Możliwe, że padła grzałka. Parametry podczas pracy są ok. Ale po zapaleniu kontrolki MIL, maxi oprócz sondy wyświetla nieznany błąd, ale nie podał kodu błędu. Natomiast po odpaleniu ddt znalazł błąd o którym piszę wyżej. Dziwne bo według eszelkich prawideł w sieci, powinien być to kod w innym

formacie np. "P0136"

 

Dodano: 10 wrz 2014 - 09:27

I znowu. Sonda lamda przed kat. zwarcie do plusa. To jeden błąd a drugi to sonda za katalizatorem przerwa w obwodzie. I teraz problem czy wymieniac tę za czy przed kat? Możliwe że to jedna robi na zlosc drugiej. Bo one mają podobno wspólny obw. grzania. Spróbuje wymienić przód i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już po problemie, wymieniona sonda za katalizatorem- ktoś wstawił zamiennik uniwersalny. I tak długo działała. Zamontowałem bosch dedykowany do MII. Natomiast zwarcie do plusa w sondzie przed katalizatorem to była przetarta izolacja na przewodach grzałki(białe) i czasem się zwierały. Zaizolowane, problem usunięty. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!