Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CLIP - Kalkulator regulacji xenów i reflektorów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem, który miałem może jest już niektórym znany, gdyż wypowiadałem się i prosiłem o porady w kilku tematach odnośnie tych kwestii, mianowicie miałem jeden reflektor xenon anglika, oraz brakowało mi jednego cięgna łączącego przedni czujnik poziomowania świateł z wahaczem. Efekt był taki, że światła pracują w trybie awaryjnym, świecą najniżej jak się da, nie regulują się na pochyłach.

Wymieniłem w poprzedni weekend reflektor na prawidłowy, przełożyłem osprzęty, dorobiłem i zamontowałem brakujące cięgno, wszystkie wtyczki co było podłączone podłączyłem na nowo (dwie do reflektora, dwie do tego "komputera xenonów" co jest pod lewym reflektorem, złożyłem auto, wszystko świeci i śmiga, ale niestety nadal w trybie awaryjnym. W książce serwisowej do MII z downloadu przeczytałem, że po każdej ingerencji w reflektory czy czujniki należy dokonać "Ustawienie parametrów początkowych i regulacja reflektorów" (Osprzęt elektryczny.pdf strona 80C-11). Zatem pomyślałem ok, pewnie to pomoże wyjść autku z trybu awaryjnego świateł.

 

Zgodnie z PDFem ustawiłem samochód na płaskim podłożu, zapaliłem silnik, włączyłem światła mijania, podłączyłem samochód pod CLIPa (pierwszy raz w życiu, więc może coś źle robię po prostu. Na początku poleciał test sieci multipleksowej, potrwał z minutę, w między czasie choinka różnych kontrolek na desce rozdzielczej, czyli tak jak powinno być, i ku mojemu zdziwieniu CLIP nie wykrył prawie żadnych kalkulatorów ( jedyne co wykrył to chyba poduszkę pow. i coś tam z kabiną ). Zatem mówię coś jest nie tak, ABS nie wykryty, czujniki parkowania nie wykryte, wtryski nie wykryte, hello! przecież to wszystko mam, jest podłączone i działa, to jak może nie być komunikacji. Doinformowałem się w samouczku, jak działa ta cała sieć, że są dwa czujniki które zawierają konfigurację (obecność kalkulatorów w samochodzie) i łopatologicznie mówiąc wiedzą jak się z nimi skomunikować. Niby jest napisane że w MII są to: kalkulator wtrysku i kalkulator skrzynki połączeń. Włączyłem zatem konfigurację kalkulatorów i zobaczyłem dwie tabelki do konfiguracji tego co jest a czego nie ma w dwóch czujnikach: właśnie poduszki i czegoś tam z kabiną. Skonfigurowałem na obu identycznie co jest a czego nie ma i wszystko pięknie, po ponownym teście wykrył wszystko poza:

  • regulacja lewego refl.
  • regulacja prawego refl.
  • Reflektory Xenonowe
  • Sterowanie dachem (mam panoramę - to też dziwne bo działa, otwiera, zamyka, nawet w trybie auto z HandsFree)

Stwierdził, że powyższe jest nieobecne. I teraz pytanie do Was Drodzy Koledzy, co może być przyczyną, bo nie chce mi się wierzyć że wszystko elektroniczne co związane z Xenonami padło naraz - raczej bym obstawiał że gdzieś nie ma połączenia. Zresztą nawet nie wykrywa reflektorów xenonowych mimo iż mają podłączone wtyczki i mają się dobrze (świecą).

Oba silniki regulacji też na 100% działają bo widzę to jak uruchamiam światła że na chwile się podnoszą, a potem znów zjeżdzają w dół.

Proszę o jakieś sugestie i porady, bo już szału dostanę z tymi reflektorami, ciągle coś, a na regulacji mi zależy, gdyż po prostu świecą trochę za nisko i w nocy to jest męczące.

Mam jakby co znajomego elektryka (co prawda nie samochodowego), który na pewno posiada wszelkie potrzebne mierniki, tylko od czego zacząć szukanie? Jeśli będzie trzeba to podłącze się jeszcze raz i zrobię jakieś screeny, bo nie wpadłem na to, proszę tylko o info.

 

Dodano: 02 lut 2015 - 01:18

Witam, problem rozwiązany. Okazuje się, że MII ph II nie ma kalkulatora a) Regulacji lewego reflektora B) regulacji prawego reflektora c) Świateł Xenonowych (mimo iż w manualu serwisowym występuję taka nazwa kalkulatora jak "Światła Ksenonowe". Wszystkie funkcje trzech powyższych kalkulatorów są w Kalkulatorze "Oświetlenie" - wcześniej nie udało mi się wejść tak głęboko w ten kalkulator, aby to odnaleźć - poza tym szukałem zaaferowany manualem. Widać możliwość ustawienia szukania tych 3 powyższych kalkulatorów w CLIPie jest może do innych wersji MII (może w ph1 tak było). Także jakby ktoś miał problem - szukajcie w "Oświetlenie". Temat można zamknąć, jeśli moderator uzna za stosowne :-)

Edytowane przez cookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!