Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II phII ciężko pali.


djteo45

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jak kolego djteo45? Czy megane już dobrze zapala? Ja też mam problem ze swoim autem. U mnie jest kłopot po dłuższym postoju samochód musi trochę pokręcić zanim zapali. Moim zdaniem też jak jest rozgrzany i praktycznie od razu po zgaszeniu uruchamia się go ponownie to nie pali tak szybko jak powinien. Zastanawiałem się czy czasami coś z paliwem jest nie tak tzn czy jest jakaś elektryczna pompka która powinna podać paliwo z baku przed uruchomieniem silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiana przekaźnika nic nie dała :( nie wiem już co może być, chyba pofatyguje się do jakiegoś znawcy dieslów, ewentualnie wymienie jeszcze gruszkę od pompowania paliwa bo to ona często też łapie powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

ogółem nie mam już pomysłów na zlikwidowanie usterki, regenerowałem właśnie pompe paliwową jak i zostały sprawdzone wtryski i listwa wtryskowa wraz z czujnikiem i samochód jak palił tak pali... Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 5 tygodni później...

Witam, na dzień dzisiejszy powiem tak. Było zrobione programowanie kalkulatora świec żarowych na 7V tzw szybkiego grzania, do końca nie mam pewności bo nie było to robione przy mnie w serwisie. Wymieniłem filtr paliwa na KNECHT, nowa gruszka paliwa z dwoma zworami zwrotnymi, przewód paliwowy zbrojony dochodzący do gruszki i z gruszki do filtra jak i z filtra do pompy, przekaźnik świec używany o tych samych numerach i nowe oryginalne świece żarowe 7V renault. Wyczyściłem pływak w zbiorniku. Zregenerowałem rozrusznik jak i pompe wtryskową wraz ze sprawdzeniem listwy wtryskowej i czujnika na listwie jak i wtryskiwaczy, które przeszły próbę. Samochód nadal ma ciężko zapalić i nic się nie polepszyło. Zaś po regeneracji pompy nawet chyba jest gorzej bo samochód chwile postoi i ma ciężko zapalić, a przy niskiej temp. nawet za drugim razem odpala. Czy ktoś ma jakieś konkretne pomysły co to może być? Mi wydaje się, że to coś w elektronice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest stan akumulatora??? z pewnością osłabiony. Najczęstszą przyczyną złego startu jest; czujnik temperatury płynu chłodzącego, czujnik prędkości wału korbowego. Z Twojego opisu wygląda, że masz do czynienia z druciarzami a nie kumatymi mechanikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawdziłem akumulator i ma 100% sprawności i z 600A ma 608A, czujnik płynu też jest dobry a jeżeli chodzi o czujnik wału korbowego to jeszcze nie był sprawdzany ale wydaje mi się, że też jest sprawny bo w czasie jazdy nic się nie dzieje...

 

Dodano: 11 gru 2016 - 15:10

Jutro dostarczą mi nowy przewód przelewów. Wymienie go i zobaczymy efekty, jeśli to nie pomoże to już nie wiem co może być nie tak... http://www.quippo.pl/galerie/p/przewod-przelewowy-82008_6460.jpg

Edytowane przez djteo45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2016 o 00:48, djteo45 napisał:

Zaś po regeneracji pompy nawet chyba jest gorzej bo samochód chwile postoi i ma ciężko zapalić, a przy niskiej temp. nawet za drugim razem odpala. Czy ktoś ma jakieś konkretne pomysły co to może być? Mi wydaje się, że to coś w elektronice...

Reklamować fachowość montażu pompy i jej ustawienie ( Kąt wtrysku, rozrząd, pasek rozrządu ). Podpięcie pod clipa w ASO wszystko powie i wykluczy niesprawność;

- przekaźnika świec używanego,

- czujnika temperatury płynu chłodzącego,

- czujnika prędkości wału korbowego,

- wtrysków,

- pompy wtryskowej,

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przewód dziś wymieniłem i nic się nie poprawiło... W serwisie byłem nie raz i tak się znają że szkoda gadać... Szukam dalej...

 

Dodano: 14 sty 2017 - 20:24

Witam, czy mógłby mi ktoś podać odczyt wartości z komputera tj, temperatura paliwa i temperatura panująca na zewnątrz, macie możliwość sprawdzenia tego na zimnym silniku np po nocy przed odpaleniem auta i po odpaleniu? Jeżeli tak to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

 

Dodano: 17 sty 2017 - 09:48

Prawdopodobnie problem rozwiązany, przekłamuje czujnik temp. paliwa. Mimo że na dworze jest temp. na minusie to paliwa pokazuje na plusie. Czy jest ktoś w stanie podać mi numer oryginału tej części?

 

Dodano: 18 sty 2017 - 10:31

Czujnik zamówiony. Lecz czujnik nie występuje sam a wraz z przewodami paliwowymi. Przesyłka idzie z Francji więc zejdzie się około 10 dni. Czekam na przesyłkę i dam znać jakie będą efekty.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem czujnik z przewodami, założony, efekty zobaczymy jutro z rana. Trzymajcie kciuki. Ten czujnik znajduje się na przewodzie zasilającym przed pompą, siwa kostka na dwa piny i do niej dochodzą pomarańczowe kabelki w moim przypadku. Łatwo go zlokalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!