Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pytanie o miernik ciśnienia w oponach oraz czujniki parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie dodam że jestem nowy, nie posiadam jeszcze takiego auta ale mam już jedno na oku :D i jadę jutro oglądać :P ale do rzeczy, w wyposażeniu jest miernik ciśnienia powietrza w oponach i moje pytanie jak on działa ? bo w Citroenie znajomego jest tak że dopiero jak któraś opona jest uszkodzona bądź ma mniej powietrza to komputer tylko pokazuje tą jedną oponę ale nic nie pisze co mu nie pasi :D a zaś w audi od innego znajomego na ekranie pokazuje wszystkie opony i dokładnie ile która ma powietrza itp itd :P a drugie pytanko to o czujniki ten model posiada przód + tył i gdy się dojeżdża do przeszkody to tylko pika czy pokazuje także na ekranie zielone żółte i czerwone pole ? :P w BWM tak widziałem :D może pytania głupie ale wcześniej jeździłem biednym autkiem w środku a teraz poluje na bogate wersje i nie miałem styczności z takimi bajerami :)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Wyświetlacz obok prędkościomierza pokazuje ciśnienie wszystkich czterech kół (każdego z osobna) za pomocą cyfr, czyli tak samo jak w opisywanym przez Ciebie Audi.

2) Jeśli auto ma ekran nawigacji na środku, to poza dzwiękiem powinna być też wizualizacja czujników parkowania. Jeśli jest tylko mały wyświetlacz, to tylko dźwięk, który moim zdaniem jest wystarczającym rozwiązaniem.

 

powód edycji: literówki

Edytowane przez Firan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Jeśli auto ma ekran nawigacji na środku, to poza dzwiękiem powinna być też wizualizacja czujników parkowania. Jeśli jest tylko mały wyświetlacz, to tylko dźwięk, który moim zdaniem jest wystarczającym rozwiązaniem.

Nie widziałem aby na nawigcji pokazywały się czujniki parkowania - gdzie to widziałeś ?

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wytłumaczył mi sprzedawca w salonie (Zdunek), kiedy zastanawiałem się nad opcją meganki którą chciałem kupić. Na kilka dni dostałem od nich nowe Clio z nawigacją i w nim na środkowym dużym ekranie nawigacji wyświetlało zarys auta i pokazywało przeszkody. Uznałem, że identycznie wygląda to w megance z nawigacją. Sam wziąłem w końcu M bez nawigacji, z czujnikami parkowania z tyłu - informującymi o przeszkodach tylko dźwiękiem. Jeśli w rzeczywistości jest inaczej niż napisałem, to bardzo przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe mam MIII z 2010 i czujniki sygnalizują przeszkodę jedynie dźwiękiem. Nic się nie wyświetla na ekranie nawigacji.

 

Przyszło mi do głowy, że wersje z czujnikami z przodu i z tylu mogą mieć graficzny wskaźnik odległości od przeszkody.

Edytowane przez Phil_ips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe mam MIII z 2010

No a moja jest z 2013, może to jest powód, albo też możliwe, że

wersje z czujnikami z przodu i z tylu mogą mieć graficzny wskaźnik odległości od przeszkody.

u mnie to był jakiś dodatkowy pakiet - "asystent parkowania" czy jakoś tak, zawierał czujniki przód-tył + kamerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!