Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak prądu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w sobotę moje autko po raz kolejny odmówiło posłuszeństwa,a dokładniej, wyjeżdżając z podjazdu auto momentalnie zgasło i nie dało się uruchomić ponownie.

Po przekręceniu kluczyka do pozycji zapłon żadne kontrolki się nie świecą. Nie działa kompletnie nic.

Sprawdziłem bezpieczniki przy kierownicy, i pod maską z 2-óch stron + 1 bezpiecznik był przy akumulatorze. Wszystkie sprawne. Akumulator daje napięcie, kolega sprawdzał u mnie też napięcia przy tych bezpiecznikach po lewej stronie (patrząc od przodu) i napięcie było. Macie pomysły co może być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo przed chwilą. Poluzowany przewód MASY do akumulatora. Wyjmij go, oczyść styk klema/akumulator i będzie hulać jak ta lala

 

Dodano: 15 wrz 2014 - 18:54

Czujnik uderzeniowy :?:

Odpowiedzialny jest tylko za pompę paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za porady. Otóż tak, oczyściłem kleme i ten bolec na akumulatorze, czy czujnik uderzeniewy to taki przycisk pomiędzy płynem do chłodnicy a bezpiecznikami po prawej stronie pod maską? (w tym przycisku w środku jest metalowa kulka, mała sprężyna ściągająca 2 blaszki) przeczyściłem w nim styki i nic. W aucie działają tylko światła awaryjne. Każdy bezpiecznik po raz kolejny sprawdziłem - wszystkie ok. Jak można sprawdzić czy do stacyjki dochodzi prąd? Pożyczyłem od kolegi bodajże woltomierz (takie żółte ustrojstwo z 2 kabelkami czarnym i czerwonym). Aha, podłączyłem aku pod inne aut i odpalił bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aston76, akumulator sprawny, bo jak pisze Przemkowy w innym aucie ten akumulator odpala bez problemów.

Pierwsze należy sprawdzić czy do stacyjki dochodzi napięcie z aku. Zdjąć osłonę z kolumny kierownicy i miernikiem sprawdzić czy na czerwonym kablu w stacyjce jest napięcie 12 V.

Nie wiem czy sprawdzałeś bezpieczniki umieszczone w podszybiu, dostęp po zdjęciu ramiona wycieraczki i kratki wlotowej powietrza do wentylacji kabiny.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry, otóż tak, sprawdziłem bezpieczniki w podszybiu - są ok. Co do sprawdzenia czy prąd dochodzi do stacyjki to będę mógł zrobić to dopiero w sobotę, bo sam nie wiem jak a w sb wpadnie znajomy. Napięcie na aku mam 12,67 więc chyba ok.

 

Dodano: 22 wrz 2014 - 10:50

witam,

usterka naprawiona, powodem było zwarcie w instalacji (bynajmniej mi tak elektryk powiedział, i od kabla czerwonego z aku nie dochodził prąd do silnika (gdzieś zanikał po drodze) usterka naprawiona - kabel wymieniony.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!