Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brzęczenie dmuchawy nawiewu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jestem nowy więc prosze o wyrozumialośc.Jestem nowym posiadaczem scenica 98r 1.9 dti.Problem był z dmuchawą (wymiana bezpiecznika termicznego przywróciła sprawnośc wszystkich zakresów) i właśnie teraz dmuchawa działa lecz z jej silnika dobiega dokuczliwy terkot tak jakby był luz na ułożyskowaniu wirnika.Czy można temu jakoś zaradzić .

Dzieki za odpowiedzi.

 

dodano

Jest tam jakaś regulacja można to jakoś wyregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sulo, jeśli jest tam taki silnik jak w Clio (a ze zdjęć na Alledrogo stwierdzam, że tak) to nic sie nie da zrobić.

 

U mnie w Clio też czasami brzęczał, czasami nie. Można go oczyścić środkiem penetrującym w sprayu, a potem nasmarować, ale daje to krótkotrwały efekt. Nie znalazłem elektryka, który by sie podjął regeneracji silnika. Do Clio dmuchawa występowała tylko w oryginale. Pamiętam jak dziś 986zł :shock: troche zbiło mnie z nóg. Dmuchawa kompletna - obudowa, silnik i rezystor, nie było możliwości kupna oddzielnie. Używki chodziły po 400zł lub sam silniczek koło 250zł i był problem z dopasowaniem. Jak nie ilość śrub, to rozstaw ich albo rozmiar silnika. Z resztą nie jestem zwolennikiem kupowania uzywanych rzeczy.

 

Poprosiłem mechanika by mi wyjął dmuchawe w celu dokładnego zweryfikowania usterki (tym razem) przeze mnie. W domu oglądałem, oglądałem i oglądałem silnik i w końcu :( znalazłem. Znalazłem na silniku znak Magneti Marelli (produkuje części dla Alfy Romeo, Fiata i Lancii). Zaraz zadzwoniłem do dystrybutora, ale nikt nie chciał ze mną rozmawiać na temat Renault. Oni robią części tylko dla Fiata i do Renault nic nie mają, katalogów brak i w ogóle nic nie mają. [Cenzura] się niemiłosiernie. Wsiadłem w auto i pojechałem do nich. Poprosiłem o wyłożenie na lade wszystkich silniczków jakie tylko mają w hurtownii. No i dopasowałem :) . Idealny, co do milimetra, śrubka w śrubkę, w tych samych miejscach zlącza, jedynie "turbina" miała przesunięte trzymanie o 2 mm względem oryginału. Wystarczyło przyciąć w obudowie dmuchawy plastik o 2mm i wszystko pasowało. Dopasowany silnik pochodził z Fiata Seicento 900 :) i kosztował 140zł :) .

 

Polecam demontaż silnika i wybranie sie do sklepiu Fiata. Chyba, że są tanie oryginały lub dostępne zamienniki to obędzie się bez kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź czy na silniczku jest napis Magneti Marelli.

Daj znać jak naprawisz.

 

I jak tu Renówki mają się nie psuć, skoro mamy części Fiata.

 

Zgodnie z sugestią zakładającego, temat zamykam. W razie dodatkowych pytań proszę się zgłosić do administracji w celu otwarcia tematu. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!