Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

olej do skrzyni biegów


wk

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem Megane II, 1,5 dci z 2004 roku z przebiegiem ok. 50 tys. km. Ostatnio uszczelniałem skrzynię biegów (poza serwisem). Po okresie próbnym (2 tys km) mechanik zalecił mi wymianę oleju na nowy. Z tego co się dowiedziałem w serwisie zalecają Elfa TRJ 75W80 (półsyntetyk). W sklepie z olejami sprzedawca polecił mi natomiast ElF TRX 75W80, który też jest półsyntetykiem lecz ponoć lepszym. Mechanik, który naprawiał skrzynię zalecił mi natomiast pełny syntetyk. Nadmieniam, że nie wiem jakim olejem fabrycznym miałem do tej pory zalaną skrzynię. Proszę o pomoc ponieważ zgłupiałem, a nie chciał bym przedobrzyć. Może jest na forum jakiś mechanik z serwisu ?, który pomoże roziwać moje wptpliwości. Gdyby to miałbyć syntetyk proszę o podanie nazwy oleju, bo wiem, że w renówkach z zamianami może być różnie. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nowy jesteś więc tym razem przymykam oko ;-) :mrgreen:

W tym miejscu masz nawet fotkę wklejoną z etykietą gdzie i jaki olej.

Trzeba by wejść w karty techniczne tych olei i porównać - powinny być na stronie ELF-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik, który naprawiał skrzynię zalecił mi natomiast pełny syntetyk.

 

Mechanik miał racje. Olej syntetyczny jest lepszy od innych.

Nie musisz skrzyni zalewać takim samym olejem co pierwotny. Możesz kupić olej dowolnej firmy.

ELF to napewno bardzo dobra firma.

Zachowaj tylko zalecaną klasę lepkości i bedzie ok.

Oczywiscie musi to być olej przekładniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem po 60 tyś własnie Elfem TRJ. Taki jest zalecany przez producenta. Skrzynia chodzi lepiej. Polecam.

 

Też miałem wyciek w zasadzie od nowości zorientowałem się gdzieś po 30 tyś km, po uszczelniniu jest ok. Wtedy zlali stary olej i wlali go spowrotem... Oczywiście na moje konto zamówili sobie 5l nowego, którego nawet nie widziałem, ale w głupi sposób to wyszło na jaw... Był to serwis w Józefowie - nazywa się Warpol - generalnie nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!