Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III prośba o ocenę, pomoc w VIN i polecenie sprawdzenia (Trójmiasto)


chipoldo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do kupna poniższej Megane. Jako, że wczesniej jeździłem 'niemcami', jest to dla mnie skok w nieznane. Mam do Was kilka pytań i proszę o pomoc.

 

http://versus-gdansk.gratka.pl/ogl/17284231.html#d6e8b9facb6dbf68,12

 

1. Czy można gdzieś w Trójmieście (okolice Gdańska) zrobić przegląd przed zakupem w rozsądnych cenach ? Najlepiej byłoby pewnie do Renault Zdunek, ale boje się kosztów takiego sprawdzenia (lakier, komputer, ogólna ocena),

2. Proszę o ogólną ocenę auta jeśli dacie radę

3. VIN samochodu wskazał coś dziwnego (rok modelowy 2004) a rocznikowo ten samochód to rok 2009. Czy rok modelowy to wprowadzenie auta do produkcji? 2004, ale Megane III była chyba od 2008? VIN: VF1KZ0ND642378925

4. Czy znacie miejsce gdzie sprawdzą i najlepiej wydrukują mi całą historię serwisu w ASO?

5. Jak wygląda sprawa z dwumasem? Podobno ma od żywotność dłuższą niż w grupach chociażby VW?

6. Oglądałem samochód ale zapomniałem spojrzeć na tylną kanapę o co prosiła mnie żona ;) ...do czego można porównać ilość miejsca w Megane?

7. Czy ktoś może na przykładzie swojego samochodu podać spalanie 1.9 130KM?

8. Szpary. Bardzo często nierówne szpary świadcza o 'biciu'. Jednak czytałem że niektóre Megane potrfaią być słabo złożone już oryginalnie. Bo martwi mnie szpra przy masce. z prawej strony znaczka jest większa, podobnie z tyłu na klapie...

 

...jeśli uda Wam się odpowiedzieć na wszystkie pytania będę mega wdzięczny, bo to są moje wątpliwości przed zakupem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pomocy przy ocenie czy auto nadaje się czy nie zapraszam na PW.

Versus ogólnie ma dużo auto dobrych ale zdażają zdarzają się też wtopy.

 

Co do VIN nie ma na internecie dobrego dekodera.

Megane 3 pordukują od 2008

Historia całą tylko w ASO

Na dwumas nie ma reguły w tym w/g mnie musi być już wymieniony, rozrząd też.

Megane kombi jest dłuzsza od 5d/3d (okolo 10cm)co za tym idzie z tyłu jest sporo więcej miejsca.

Po trójmieście w korkach pali mi 7-7.5 na trasie 5.5-6.

Szpary nie równe to niestety minus meganek 3

Tak jak mówiłem chesz oceny czy auto było bite/naprawiane blacharsko-lakierniczo zapraszam na PW.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki, na pewno się na PW odezwę.

a czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak wygląda żywotność tych silników?

 

Dodano: 21 wrz 2014 - 19:04

Tytan, mam jakieś problemy z wysłaniem PW, podaj namiary swoje jakieś na maila, chyba że Tobie się uda do mnie na PW napisać. [email protected]

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie historii serwisowej to możesz podjechać z właścicilem do ASO

lub napisać do mnie PW - spradzę co kiedy i przy jakim przebiegu było robione.

Edytowane przez automaniak63400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!