Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup uzywanej renówki


Vercy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie przymierzam się do zakupu nowego autka i interesują mnie między innymi Renault, a konkretnie:

* Clio III Grand Tour I 1.6 16v

* Clio III Hatchback phII 1.6 16v

* Megane III Grandtour phI 1.6 16v

* Megane III Grandtour phI 2.0 16v

* Megane III Hatchback PhI 2.0 16v

* Scenic II 2.0 16v

* Grand Scenic II 2.0 16v

 

Generalnie zgodnie z tym co znalazłem będą to autka ok 2008-2009 roku

 

Pytania są następujące:

1. Czy wymienione modele mają dostępny tempomat

2. Czy są dostępne podłokietniki we wszystkich modelach ?

3. Jak się będzie siedziało w tych modelach facetowi 190/100

4. Czy te modele mają podgrzewane szyby i lusterka oraz klimatyzację w opcji

5. Czy da się w wymienionych modelach przyspieszać i wymijać np. tira jadącego z prędkością 120kmh bez czekania kilku minut oraz machania biegami? (najlepiej jak ktoś ma porównanie z fokkerem w kombi z 1.6 100km

6. Czy wymienione modele posiadają zawieszenie wielowachaczowe z tyłu (ciężko to znaleźć)

7. Czy rozrząd jest na łańcuchu czy na pasku

8. Jak z miejscem z tyłu

9. Jakieś elementy sugerujecie w takim rozwiązaniu zastosować/unikać?

10. Czy sugerujecie jakieś konkretnie modele oprócz wymienionych? (nie tylko Renault)

11. Czy części eksploatacyjne są w akceptowalnych cenach

 

ps. Tak ogólnie to szukam pojemnego ale rodzinnego autka dla siebie i narzeczonej, mieszkamy w dużym mieście ale często jeździmy po górach. robimy ok 20 tyś rocznie. Mamy focusa mk1 '99 ghia i właśnie jego chcemy wymienić, idealnie na auto wyższe w środku i z 4x4 ale takich wynalazków raczej nie ma (oprócz scenica rx4 - o którym regularnie słysze niezbyt fajne rzeczy)

 

ps.2 idealnie auto będzie używka do 25tyś. Aut droższych ponad 25 tyś raczej wolałbym nie kupować, raczej udałbym się po nowe (co też wchodzi w rachubę)

 

ps3. Interesują mnie również wasze subiektywne odczucia na temat tych aut, więc czujcie się śmiało aby nimi podzielić

 

pozdrawiam,

Vercy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, zależy od wersji wyposażenia.

2. Tak, zależy od wersji wyposażenia.

3. Jak dla mnie Clio odpada, ale warto samemu się przymierzyć w jakimś ASO lub komisie.

4. Tak.

5. Z 2.0 pewnie tak, a 1.6 jeździ w zasadzie tak samo jak fordowski.

6. Nie.

7. Pasek.

8. Scenic i Megane Grandtour OK, Megane htb i Clio słabo.

9. Unikać najuboższych wersji - słabe wyciszenie i jakość w środku.

10. Jak dla mnie Scenic lub Megane Grandtour, ale warto poszukać Laguny 2.0

11. Jak w innych markach tego pokroju.

 

Kwota 25k to chyba trochę za mało na sensowną MIII.

Zdecydowanie polecam samemu potestować konkretne auta, każdy ma inne wymagania i priorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd, przynajmniej w dci 1,5 wymienia się planowo co 160 tyś km , ale znam auta po przekroczyły 200 tyś km bez wymiany.

a tak w ogóle, to przejrzyj to forum , skorzystaj z wyszukiwarki, znajdziesz pewno odpowiedzi na większość swoich pytań.

 

Poszukaj też aut poleasingowych , (mają uczciwe przebiegi, były serwisowane w ASO, uczciwa dokumentacja) np takich:

http://alphabet.otomoto.pl/renault-megane-salon-pl-f-vat-gwarancja-1wl-C34472095.html

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tam, dałem tylko taki pierwszy z brzegu link przykład , firmy leasingowe mają więcej propozycji .

A poza tym , to czasem lepiej kupić pewne auto w uboższym wypasie niż z wypasem ale po dzwonie i ze skręconym licznikiem.

Ja właśnie wolę kupić PEWNE auto zamiast kupować "marzenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

a ja powiadam pokaż mi wiarygodne podsumowanie... szczególnie że 90% jest pisana na zamówienie, a do tego dotyczy konkretnego modelu nowego,

znalezienie wiarygodnej informacji o uzywce w określonej wersji wyposażenia i silnika.... massakra

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!