Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki i trzaski w zawieszeniu :/


Rekomendowane odpowiedzi

Mam z moja Meganka (rocznik grudz 2005) blizej nieokreslony problem, cos mi stuka od czasu do czasu z lewej strony, jakby kolo slupka albo pod siedzeniem. Wszystko byloby pewnie do sprawdzenia tylko ze to stukanie pojawia sie niewiadomo kiedy (wszystko jedno czy jade po dziurach czy nie), od jakiegos tygodnia nie stuka nic ale juz mialam takie przerwy, potem znowu zaczynalo stukac. Wygalada na cos z zawieszeniem, tylko ze w grudniu bylam na przegladzie, megi byla jeszcze na gwarancji, wymienili mi sporo rzeczy, za jakies 5 tys. Stukanie zaczela sie pod koniec grudnia. Mial ktos moze podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zaciagnac reczny na postoju zostawic auto na luzie i rozbujac na boki, jak bedzie stukac to prawdopodobnie laczniki stabilizatora, mam to samo, koszt wymiany to grosze, przynajmniej u mnie 17zl sztuka, a wymienic mozna samemu, kwestia posiadania 2 lewarkow i odkrecenia 2 srub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo - tzn tak jakby z tylnego zawieszenia od strony kierwocy. Przy otwartym oknie i jeździe po dziurach słychać takie jakby piszczenie - trzeszczenie. Natomiast gdy są zamkniete okna w środku cisza. Byłem z tym w serwisie, niby coś tam nasmarowali, pojeździli i wg nich wszystko było ok. Ale wg mnie nie i jeźdżę tak dalej - podobno ten typ tak ma :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy - przy bujaniu chyba nic nie stuka, przez ostatnie dni przy jezdzie tez nie stuka, ale tylko patrzec jak znowu zacznie cos tam zgrzytac :-/

 

Maniek- moze Ty masz racje i one tak po prostu maja bo niezaleznie od drogi i warunkow raz to slysze a raz nie, grr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megi - z tego co opisywałaś to mamy podobne stuki. Ja bym tym się nie przejmował aż tak bo wszystko zależy na jaki model się trafi. Tym bardziej, że w serwiesie usłyszysz iż ten model tak ma więc strata czasu na diagnozowanie skoro fachowcy od tego nie są w stanie nic zrobić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje Maniek, do serwisu to ja szczerze mowiac wole z tym nie jechac bo jakos zaufania do nich nie mam. Dopoki stukanie sie nie pogarsza to dam sobie spokoj, bo pewnie narobia mi wiecej szkody niz pozytku. I jeszcze wpadna na genialny pomysl zeby powymieniac to i owo za kupe kasy... a jak wroce do domu to dalej bedzie mi cos stukac :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megi, a powieddz mi... Ty masz 3d? czy 5d???? pytam bo cos sobie przypomnialem z mojej madzi. :) ja mam 3d i z tego miejsca ktore opisujesz to mam trzy odglosy:

1. pas bezpieczenstwa, na dole jest przytwierdzony do "szyny", na pasie jest taki dosc masywny element gumowo/plastykowy on czasem mi stuka o slupek B, zwlaszcza po stronie pasazera.

2. butelka, w boczku pasazera za moim fotelem jest miejsce na butle 1.5L czasem jak tam wlasnie wioze jakies picie to od dieselka sa akurat takie wibracje ze mi ta butelka stuka, a Ty tez masz dieselka (fajny motorek prawda? :>)

3. boczek drzwi, jako ze kierowca wsiada i wysiada najczesciej to boczek drzwi delikatnie mi sie obluzowal, w okolicach zamka. w zimie nie ma problemu, w lecie natomiast, gdy blacha sie nagrzeje a w srodku mam 19'Klimatronika to drzwi sie robia jak bimetal i na kazdej nierownosci boczek sie tlucze (musze w koncu cos z tym zrobic na wiosne...)

 

bonus - jeszcze czwarty powod stukania sobie przypomnialem:

4. zamek drzwi, slyszalem od innych userow MII, ze zamki lubia lapac luz, nie do konca trzymaja drzwi, przez co te stukaja. wystarczy wyregulowac zamek (dowolny warsztat lub srubokret w lapke) i po klopocie. ja niestety nie pomoge, bo u mnie taki roblem nie wystapil, wiec nie wiem gdzie dokladnie dokonuje sie tej regulacji, moze inny forumowicz wie.

 

na te 4 rzeczy zwrocilbym uwage. moze akurat to ktorys z tym punktow :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Megi 5d, no musze powiedziec ze wyjatkowo milo zagladac na forum bo widze ze i doswiadczenie z megankami macie duze i checi zeby sie tym podzielic z innymi. Dziekuje DrNO za wskazanie ewentualnych zrodel stukania, butelki nie mam a wszystkie inne sprawdze na pewno, tylko teraz jak na zlosc akurat nic nie stuka :->

A tak na marginesie to masz bardzo fajny avatar DrNo no i megi sliczna, ja tez mialam miec czarna i troche lepsza no ale nie wyszlo bo sie okazala powaznie uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megi - wiesz jak to jest z serwisami. Sama nie wiesz dokładnie co wymieniają Ci. Najczęsciej okazuje się,, że to jakaś pierdoła, a oni, że pół samochodu trzeba wymienić :mrgreen: Ja serwis staram się omijać szerokim łukiem - jak coś to na gwarancji robią póki ją mam :)

A co do forum to świetna sprawa - każdy się dzieli swoimi przypadkami i jest fajnie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!