Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Immo... kluczyk itp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich ponownie. Jak już pisałem w wiadomości powitalnej w odpowiednim dziale nabyłem kilka dni temu Megane I ph I z silnikiem 1.4 8V z instalacją LPG.

I gdyby nie było to auto z trzeciej lub czwartej ręki to pewnie niemiałbym z nim problemu...

mianowicie...

któryś z mądrych poprzednic właścicieli tego auta z jakiegoś powodu ominął w jakiś sposób immo... wydaje mi się że nie jest to wyprogramowane lecz zrobione jakieś obejćie przy użyciu przełącznika i przekaźnika :) w każdym bądź razie, lampka kontrolna miga szybko a mimo to mogę odpalić auto. kluczyk wygląda na orygnalny. znalazłem już na forum instrukcję jak aktywować immo i dopisać kluczyk ale to będę mógł sprawdzić w dniu jutrzejszym ale na co mi to skoro i tak nie wiem czy uda mi się przywrócić alaktrykę do stanu poprzedniego, tzn czy uda mi się wywalić ten przełącznik i przekaźnik.

Jest to o tyle dziwnie zrobione że jeśli owy przełącznik mam w pozycji ON po uruchomieniu silnika to jeśli przekręcę kluczyk w stacyjce na pozycję OFF (czyli silnie powinien przestać pracować) to nic się nie zmienia :)) tzn silnik dalej pracuje i świecą światła :) (takich przeóbek jeszcze nie widziałem w swoim życiu)

mało tego któryś (pewnie ten sam) z poprzednich właścicieli nie mógł otworzyć czy też zamknąć auta pilotem w kluczyku więc postanowił że przycis zamykania i otwierania auta który znajduje się koło radia w kabinie przeniesie sobie w jakieś ukryte miejsce na zewnątrz auta :)

i teraz otwieranie i zamykanie auta wygląda trochę dziwnie :) bo muszę nachylić się w pewnym miejscu i nacisnąć odpowiedni przycisk :)

Bardzo proszę o jakieś info czy po tym jak jutro wprowadzę kod immo i kluczyk i to mi zadziała czy może być jeszcze jakaś inna przyczyna przeróbek o których pisałem wyżej czy można np zabrać się na doprowadzanie auta do stanu poprzedniego.

Proszę też o info czy w tych autach był inny kluczyk do stacyjki a inny do zamków w drzwiach bo wkładając kluczyk którym odpalam auto nie mogę otworzyć żadnego zamka w drzwiach ani w klapie bagażnika (kluczyk obraca się dookoła ale czuć jakieś przeskoki - domniemam że zamki w drzwiach są nadal) - wspomne tylko że w książce serwisowej do auta mam wzmiankę o dwóch różnych kodach kluczyków - jeden właśnie do stacyjki a drugi do zamków.

Zaponiałem dodać że Auto jest krajowe... :)

pozdrawiam i proszę o pomoc

aaaa... zapomiałbym... jakimi programami można coś zminiać w tych autach? posiadam kabel KKL i program np DD2000 ;]

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By nie odsyłać zaraz na starcie do tematu giganta gdzie to jest pisane i można odpowiednie wnioski wyciągnąć to kilka odpowiedzi w skrócie.

Wiec od końca:

Kluczyki były dwa identyczne i służyły do wszystkich zamków

Skoro sie obracają dookoła to masz do czynienia z normalnym w tych autach ich zabrudzeniem i zablokowaniem zapadek w bębenku wkładki zamka.

Zazwyczaj pomaga WD40 i czas na ich rozruszanie.

Co do elektroniki to jeśli jest w opisanym stanie trudno coś wyrokować. Wygląda że immo jest odłączone przez grzebanie w komputerze ECU (ten od silnika) i trudno będzie poprzedni stan przywrócić.

Jest to na tyle głupio i "oszczędnie" zrobione, że poprzedni właściciel nie pokusił się o zabudowę choćby dodatkowej centralki radiowej z pilotami za kilkadziesiąt złotych, (jak zazwyczaj się to robi)

Takie piloty służą wówczas do otwierania zamków, a kluczykiem normalnie odpalasz silnik jak w autach bez immo.

Jeśli mrugająca kontrolka jest problemem, to można ją odlutować (dioda) albo zakleić.

Najlepszy i "wszystkomogący" program do obsługi serwisowej to Can CLIP.

Wszystkie inne choć czasami coś potrafią w poszczególnych dziedzinach to jednak niewiele i szczątkowo. Do zabaw z immo raczej tylko fabryczny CLIP, a czasami nawet on nie potrafi naprawić zepsutego i immo z komputera się usuwa fizycznie.

Więcej i dokładniej znajdziesz w istniejących tematach, zarówno o blokadach jak i interfejsach diagnostycznych.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Kontynuująć temat... dzisiaj rano próbowałem wklepać PIN immo który wygeerował mi program do tego przeznaczony. lecz nie został ten kod przyjęty.

Teraz kolejne moje pytanie co może być przyczyną? Czy kluczyk który mam może być nieorygialny? W książce serwisowej mam wpisany inny 5 znakowy numer klucza niż tn co odczytałem z wewnątrz kluczyka.

Czy kod PIN do immo jest generowany pod dany kluczyk czy też on jest już zapisany w ECU i trzeba wpisać ten sam co fabrycznie?

Jeśli wygeneruję PIN na podstawie numeru z książki serwisowej czy jest szansa że z innym kluczykiem on zadziała?

I jeszcze jedno pytanie, gdzieś w opisie kodowania PINY był opis że po przyjęciu pinu przez IMMO trzba ponownie nacisnąć i trzymać przycisk otwierania drzwi, wtedy centralny zamek się zamknie i otworzy po czym skierować wiążkę podczerwieniz klucza w kierunku odbiornika i nacisnąć dwa razy i wtedy dopisze się klucz do auta?

rozumiem że to jest OK?

A moje pytanie brzmi jak mam to zrobić skoro klucz musi być w stacyjce :) czy poprostu go rozkręcić i w stacyjce zostawić sam grot a z elektroniką postąpić jak wyżej?? :)

śmiesznie to brzmi ale mam dobrą zagwozdkę :)

 

Jeśli chodzi o samą mrugającą lampkę immo to nie jest to jakoś uciążliwe tylko nie lubie jak mi coś nie działa i próbuję to naprawić. Ten immo u mnie ta kombinacją którą ktoś wykonał wygląda jakby przez przełącznik i przekaźnik ktoś poprostu pominął immo żeby mogła się uruchomić pompa paliwa. no i zapewne było to też niejako potrzebne do odpalania auta na gazie. nie widze nigdzie żeby ten spec od tego wynalazku rozciągał jakieś kable do ECU, więć musiał to załatwić w innym sposób.

 

A jeśli chodzi o ten cały centralny zamek to dzisiaj rano przed pracą (zajęło mi to jakieś 15 minut) przeciągnąłem przycisk zamykania i otwierania auta w miejscu w którym być powinien, i do tego podłączyłem sobie radiolinię dwukanałową z pilotem i mam to o czym pisałes wyżej czyli centralny zamek z pilota :)

nie mniej jednak będę próbował jeszcze z uruchomieniem tego przycisku w kluczyku. spradzwiłem już to co mogłem czyli odbiornik w aucie wygląda na cały, a pilot pod kamerką widać jak wysyła wiązkę podczerwieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie brzmi jak mam to zrobić skoro klucz musi być w stacyjce :) czy poprostu go rozkręcić i w stacyjce zostawić sam grot a z elektroniką postąpić jak wyżej?? :)

śmiesznie to brzmi ale mam dobrą zagwozdkę

Jest to w temacie opisane.

Wyciągasz kluczyk.

Co do kodu to auto oczekuje na taki jaki zna i na jaki odpowie odblokowaniem immo

do tego jest potrzebny oryginalny sparowany kluczyk, a nawet dwa. na innej elektronice z innego kompletu to nie zadziała.

Nie przyuczysz cudzego kluczyka do swojego immo.

nie widze nigdzie żeby ten spec od tego wynalazku rozciągał jakieś kable do ECU, więć musiał to załatwić w innym sposób.

Bo nie przecina się kabli, tylko rozbiera ECU, w odpowiednim miejscu wydłubuje dziurę w żelowej zalewie i tam na płytce odcina odpowiednie obwody.

Jeśli tak to masz zrobione to auto powinno odpalać bez immo i bez dodatkowej instalacji wyłącznik przekaźnik.

Każda inna opcja (prócz fabrycznej i działającej) to niewiadomego pochodzenia i pomysłu druciarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj się nie zgodzę - można ściągnąć immo klepaczką z allegro za 50 zł. Po ściągnięciu trzeba przeciąć jeden kabelek przed komputerem aby od nowa nie zaprogramował immo. W każdej chwili łącząc ponownie jedną żyłę, immo programuje się na nowo. I nie trzeba dziubać w głównym module.

Edytowane przez Piccolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można ściągnąć immo klepaczką z allegro za 50 zł. Po ściągnięciu trzeba przeciąć jeden kabelek przed komputerem aby od nowa nie zaprogramował immo.

Nie twierdzę że nie jest to możliwe, jednak taki sposób jeszcze na forum nie został opisany.

Jeśli wiesz coś więcej i dokładnie to może by się wypadało tą wiedzą podzielić, zastępując synonimy poprawnymi nazwami.

Raczej nie da się nic na Allegro wyszukać wpisując KLEPACZKA cena 50zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak...

wczoraj jeszcze wieczorem znalazłem inny kod klucza niż ten w kluczu, wychodzi na to że mam albo zamienioną obudowę, albo całą stacyjkę z kluczem. może dlatego mój klucz od stacyjki nie otwiera zamków w drzwiach? tylko dlaczego się przekręca dookoła w tych zamkach?

Immo przyjęło mi nowy kod PIN :) lecz klucza mi już nie przyjęło, ale po przekręceniu go w stacyjce immo zachowywało się normalnie, lecz niestety ponownie mruga szybko lampka immo, nie wiem kiedy się to stał, czy po odpaleniu auta czy może po odłączeniu akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam: zamki w drzwiach należy przesmarować i to mocno i wielokrotnie i rozruszać kluczykiem, w pewnym momencie przestanie się obracać dookoła i będzie blokować i odblokowywać zamki. Dla bezpieczeństwa rób to na otwartych drzwiach i zamkniętym zatrzasku przy drzwiach, tak jakby tam był bolec, ten przy karoserii.

A co do elektroniki to będzie wariować dopóki nie stwierdzisz co jest przerobione i tego nie odłączysz.

Co z tego że wprowadziłeś pin jeśli nadal masz czynne obejście.

A sam kluczyk składa się z 4 części, które mogły być pozamieniane.

Są to 2 części obudowy, w tym jedna z naklejonym albo wypalonym prekodem, elektronika i oddzielnie do jednej części obudowy wciśnięty grot. Możesz sobie obudowę wymienić, a grot wystarczy kombinerkami wyciągnąć i wcisnąć w nową obudowę.

Skoro grot pasuje do stacyjki i obraca się w zamkach to przypuszczalnie jest z kompletu, może nawet fabryczny...

Skoro prekod z obudowy pozwolił wygenerować odpowiedni pinkod i ponadto ten pin jest poprawny, to też zapewne jest z kompletu elektroniki w tym aucie.. ( musi przecież również pasować do vehicletype, by poprawny pinkod wygenerować)

Teraz tylko pytanie czy elektronika w kluczyku jest ta co być powinna ale biorąc pod uwagę poprzednie zgodności można się spodziewać że to też jest fabryczne.

I tu pojawia się zasadnicze pytanie: dlaczego masz takie obejścia w elektryce porobione skoro wszystko wydaje się zgodne??

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że nie jest to możliwe, jednak taki sposób jeszcze na forum nie został opisany.

Jeśli wiesz coś więcej i dokładnie to może by się wypadało tą wiedzą podzielić, zastępując synonimy poprawnymi nazwami.

Raczej nie da się nic na Allegro wyszukać wpisując KLEPACZKA cena 50zł....

http://allegro.pl/renault-ecu-decoder-klepaczka-immobilajzer-i4654444407.html

 

Można znaleźć, bez problemu:) A co do wiedzy - immo ściągał kolega stąd nie pomogę w naturze technicznej. Wiem tyle że podłącza się urządzenie pod konkretne piny i odpala. Jak przeklepie swoje immo jest ściągnięte. Ale tak jak pisałem, jeżeli nie przetnie się jednej żyły - komputer znów immo zaprogramuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam: zamki w drzwiach należy przesmarować i to mocno i wielokrotnie i rozruszać kluczykiem, w pewnym momencie przestanie się obracać dookoła i będzie blokować i odblokowywać zamki. Dla bezpieczeństwa rób to na otwartych drzwiach i zamkniętym zatrzasku przy drzwiach, tak jakby tam był bolec, ten przy karoserii.

A co do elektroniki to będzie wariować dopóki nie stwierdzisz co jest przerobione i tego nie odłączysz.

Co z tego że wprowadziłeś pin jeśli nadal masz czynne obejście.

A sam kluczyk składa się z 4 części, które mogły być pozamieniane.

Są to 2 części obudowy, w tym jedna z naklejonym albo wypalonym prekodem, elektronika i oddzielnie do jednej części obudowy wciśnięty grot. Możesz sobie obudowę wymienić, a grot wystarczy kombinerkami wyciągnąć i wcisnąć w nową obudowę.

Skoro grot pasuje do stacyjki i obraca się w zamkach to przypuszczalnie jest z kompletu, może nawet fabryczny...

Skoro prekod z obudowy pozwolił wygenerować odpowiedni pinkod i ponadto ten pin jest poprawny, to też zapewne jest z kompletu elektroniki w tym aucie.. ( musi przecież również pasować do vehicletype, by poprawny pinkod wygenerować)

Teraz tylko pytanie czy elektronika w kluczyku jest ta co być powinna ale biorąc pod uwagę poprzednie zgodności można się spodziewać że to też jest fabryczne.

I tu pojawia się zasadnicze pytanie: dlaczego masz takie obejścia w elektryce porobione skoro wszystko wydaje się zgodne??

Jeśli chodzi o kluczyk to chyba pisałem że kod w kluczyku wygenerował PIN który nie został przyjęty, dopiero kod z ksiązki serwisowej wygenerował poprawny kod który immo przyjął.

Kluczyka natomiast nie więc może być po części tak jak piszesz czyli inna elektronika.

Teraz po zakodowaniu immo jak zdejmę klemę to immo ponownie się rozkodowuje. Czy to normalne? Zaznaczę że pomiędzy wprowadzeniem poprawnego immo a odłączeniem klemy nie odpaliłem auta (bo nie mogę :) ale to jest spowodowane innymi problemami chyba z kopułką i palcem).

Wg tego co zdołałem zauważyć przycisk który dorobił magik w aucie uruchamiał pompę paliwa. Teraz jeszcze mam jedno pytanie, co w mojej megi robi immo gdy się rozkoduje? odcina tylko pompę paliwa czy coś jeszcze? bo auto kręci z rozkodowanym immo, oraz kopułka podaje napięcie na świece. Pytam bo chcę dojść czy immo mi jeszcze w aucie nie psoci.

Zastanawia mnie jeszcze jeden przekaźnik który jest połączony z instalacją gazową i pompą paliwa. Czy to jest tylko po to że jak przełącznik od LPG dam z pozycję paliwo wtedy uruchamia pompę, a jak na gaz to zawory od gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zasilania pompy w benzyniaku, a tym bardziej z instalacją gazową nie mam zielonego, a nawet innego koloru pojęcia i nie pomogę..

Zrób sobie lekturę z tego wielkiego tematu o immo kluczykach i całej tej zabawce, tam zapewne jest to wyjaśnione, co z czym i dlaczego.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!