Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wtrysku paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana oleju tylko wtedy kiedy komputer wywala błąd z rozrzedzeniem, lub po wypaleniu filtra FAP stacjonarnie, serwisowo.

Częsty "dotrysk" oleju napędowego przy próbach wypalenia filtra FAP, powoduje z czasem rozrzedzenie oleju silnikowego, traci on powoli swoje właściwości. Trzeba wymienić.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno do sprawdzenia. Jak wygląda rura wydechu? Czy sprawdzono wypełnienie filtra po wypalaniu? Może oleju było mniej przed wypalaniem serwisowym? Jeśli turbo spaliło by cały olej, nastąpiłby samozapłon. Wtedy wkład filtra fap byłby raczej do wymiany...

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Mam, miałem problem z powietrzem w układzie, tak jak na filmie. Po wymianie filtra paliwa jest lepiej, ale małe pęcherzyki powietrza między filtrem a pompą jeszcze lecą. Pytam, ponieważ masz to same auto.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Opowiem wam o ciekawym zdarzeniu. Zaczęły pojawiać się na wyświetlaczu komunikaty: sprawdź układ wtryskowy, sprawdź ESP, sprawdź układ wydechowy. Oczywiście równoczesnie pokazał się klucz i kontur silnika. Przy dłuższej jeździe pojawiałsię komunikat: STOP może dojść do uszkodzenia silnika. Po sprawdzeniu w serwisie wszystko wskazywało, że należy wymienić czujnik ciśnienia turbo. Tak też zrobiłem. Po dwóch dniach problem wrócił. Zauważyłem, że komunikaty powtarzają się a później już świecą stale gdy zdejmowałem nogę z pedału gazu i zaczynałem hamować. Po sprawdzeniu czujnika pedału gazu okazało się, że wiązka kabli spadła z wieszaka i gdy naciskałem pedał hamulca jeden z kabelków był naciskany i to powodowało zakłócenia przesyłu informacji do komputera i wyświetlaniu się komunikatow o usterkach. Na razie mam spokój.

Edytowane przez makki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, jestem nowy i chciałem się podzielić wrazeniami. Kupiłem scenic III 15 dci k9k 2010r.i do puki jezdzilem na starym oleju nic nie było. trzeba wymienic po kupnie, poszły filtry i oleje 5w40, rozrząd. Jezdziłem tydzien i nagle błąd. Wtrysk paliwa kontola, mixol czytałem ale kupiłem wzbogaczac ropy za 18 pln dolałem troche obwodnica i przeszło.

Zapaliło się przy spokojnej miejskiej jeżdzie, ogólnie przeforsowanie silnika na krótkiej szybkiej trasie załatwiło problem. Wyskoczyło mi przegląd ale to kasowanie jak komputera. Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6, 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

 

Dodano: 16 cze 2017 - 22:41

Dziś podzielę się przeżyciami jakie mnie spotkały. Mianowicie zapaliła się kontrolka układu wtryskiem, bagatelizowałem ale wyskoczył błąd stop ryzyko uszkodzenia silnika. Komputer i P2002 itp RL/L rozrzedzenie. Po kasowaniu błędu rajd, niestety to samo. Wypalenie serwisowe 150 PLN i wymiana oleju i jest ok. Niestety suma 400 PLN, hmm.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam , mama ten komunikat auto straciło na mocy po zatrzymaniu zaczęło wchodzić na obroty wiec go zgasiłem błędu żadnego po odpaleniu wszystko wróciło mam Megane 3 1.6 16v 110km 2009r jest na gazie ma ktoś jakiś pomysł 

lapka2.gif

REGULAMIN -  5.6 interpunkcja - (ludzie czytajcie to co piszecie - trochę szacunku dla czytających) - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!