Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Peknieta rura od filtra powietrza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pare dni temu strzelila mi rura od filtra powietrza. Objaw jest teraz taki ze silnik chodzi mi caly czas na wysokich obrotach i chodzi tylko na benzynie (na gazie gasnie). Dizure zalatalem domowym sposobem ale dalej jest to samo. Mam dwa pytania. Czy ktos wie gdzie dostac (oprocz ASO oczywiscie) taka rure (rysunek w zalaczniku, rura nr. 7). Czy ktos wie dlaczego mimo zalatania dziury silnik dalej chodzi na wysokich obrotach a na gazie gasnie.

 

Moj samochod: Renault Scenic, 1998 rok, 2.0, benzyna + gaz.

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

post-573-1203244350_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz średnice tej rury co Ci pękła i idź do sklepu motoryzacyjnego, tam będą prawdopodobnie mieli takie tylko że aluminiowe albo aluminiowo-kartonowe a potem troche taśmy izolacyjnej i dopasowac i będziesz miał z głowy.

 

P.S. podobne tematy były na forum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja wiem. Rura przed filtrem, czyli nr 7 nie rzutuje na obroty wogóle. Możesz sobie ją zdemontować i będzie nadal OK. W zasadzie możesz zdemontować wszystko co przed przepustnicą. Wiem bo odpalałem tak silnik.

Idę o zakład, że masz LPG IIgen, z mixerem. Nieszczelność masz za przepustnicą, czyli równierz za mixerem. Silnik ssie powietrze tą nieszczelnością a wtryski benzyny daja tyle paliwa aby mieszanka powstała odpowiednia. Wszystko na podstawie lambdy.

Na gazie jednak, silnik ssie powietrze nadal ta nieszczelnością zamiast przez mixer. Tak więc ssie prawie samo powietrze. Więc gaśnie z powodu b. ubogiej mieszanki.

 

Teraz pytanie: co to znaczy, że rura streliła. Strzał gazu w kolektorze? Jeśli tak, to albo coś pękł lub może otworzyło się jakies zabezpieczenie (o ile jest).

PS. Rury takiej (7) nie kupisz w sklepie motoryzacyjnym, bo ma ona jakieś odgałęzienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!