Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawet w zimne dni po zgaszeniu silnika załacza się dmuchawa chłodnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Zauważyłem, że moja Megi II za każdym razem po wyłączeniu silnika po chwili załacza wentylator chłodnicy, który popracuje kilka minutek i sie wyłącza.

Dzieje się tak nawet w dni takie jak dzisiejszy, gdzie na dworze jest 12 stopni, a ja nie stoje w korkach tylko jestem w trasie.

Co dziwne wskaźnik temperatury podczas jazdy i przed zgaszeniem silnika znajduje się na środku i wentylator nie włącza się podczas jazdy czy stania w korkach.

Załącza sie dopiero bo zgaszeniu silnika. Czy tak ma być, czy coś zaczyna się dziać? Poziom płyniu mam dobry. Specjalnie zalałem odrobinę poniżej max.

Będę bardzo wdzięczny za jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystim masz za dużo chłodziwa w układnie najlepszy poziom to w połowiem min i max, w donwloadzie jest instrukcja obsługi auta w któej wyczytasz, że nawet po zgaszeniu auta wiatrak może chodzić jeszcze przez kilka minut aż schłodzi płyn do odpowiedniej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale zastanawia mnie przyczyna załaczania wentylatora.

Nie jest aż tak gorąco, ani nie stoje w korkach żeby wentylator musiał schłodzić silnik.

Dodatkowo nie robi tego podczas stania w korkach tylko dopiero po zgaszeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w ogóle czym jest silnik spalinowy? Wiesz że w czasie spalania miesznaki paliwowo powietrznej temperatura przekracza 1000C? A wiesz do czego służy układ chłodzenia? Do czego jest olej w silniku? Odpowiedz sobie na te pytania i myślę, że wyczerpie to temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kultowyczłowiek, ktoś kiedyś na forum miał podobny przypadek i winny był czujnik ciśnienia klimatyzacji. Możesz na próbę go odpiąć, jest u dołu przy chłodnicy.

 

Przede wszystim masz za dużo chłodziwa w układnie najlepszy poziom to w połowie min i max,

Jakaś bzdura, zawsze mam blisko max i jest ok. Nigdzie nie pisze, że ma być w połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystim masz za dużo chłodziwa w układnie najlepszy poziom to w połowie min i max,

Jakaś bzdura, zawsze mam blisko max i jest ok. Nigdzie nie pisze, że ma być w połowie.

Zgodzę się. Rozumiem jakby miał zalane pod sam korek to owszem trochę za dużo, ale na logikę, jak jest poziom maksimum i minimum, to optimum jest między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury włączenia/wyłaczenia wentylatora wg książki sam naprawiam:

- małej prędkości obrotowej: 99/95*C - wersja bez klimatyzacji,

- dużej prędkości obrotowej: 102/99*C - wersja z klimatyzacją,

- po zatrzymaniu silnika: 103/100 *C (max przez 12 minut z mała prękością obrotową, jeżeli w ciągu 5 minut przed zatrzymaniem silnika osiąga 103*C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie jest nieprawidłowość. W dniu wczorajszym holowałem 12 km Kia Sorrento, waży pewnie ze dwie tony i po skończonej jeździe zgasiłem silnik. Wentylator milczał mimo, że na wyświetlaczu pokazała się jedna kreska więcej niż zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne coś w elektryce siedzi nie tak. Bo kumpel ma meganke też taki sam silnik jak mój 1.4 16V tylko że z rocznika 2002 a ja mam z rocznika 1999. I jemu to od święta się wentylator włączy gdy silnik już na prawdę dostanie kopa (trasa w góry z Gdańska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Meganka nigdy nie chłodziła się stojąc w korkach czy na postoju przy włączonym silniku.

Wentylator załącza się tylko po zgaszeniu silnika. Zastanawia mnie to a nie chcę przegrzać silnika.

Wskazówka temp stoi na baczność i nawet nie drgnie. Ma ciągle ten sam poziom, a wentylator nie zawsze się załącza.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tobie Gimak się włącza wentylator po zgaszeniu silnika?

Ja raz to stwierdziłem, ale trudno mi odpowiedzieć czy często się to zdarza się, bo obecnie od 9 lat jeździ meganką córka. Wcześniej, przez 5 lat jak ja nią jeździłem, to nieprzypominam sobie takiego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!