Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Renault Grand Scenic II


renauIt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę szanownych kolegów o opinię na temat poniższych ofert.

Poszukuję Renault Grand Scenic II dla rodziny 2+2.

 

Budżet: 18 000

Silniki: Raczej benzyna (nawet 1.6 jest ok), ewentualnie 1.6/2.0 HDi (ale boję sie diesel'a przy tych przebiegach).

Roczne przebiegi przewidziane ~8 tys km., głównie w mieście.

Bardzo mi zależy na dachu panoramicznym - ale jeśli nie znajdę

odpowiedniej oferty to wolę dobry silnik nawet bez panoramy.

 

Haczyk: mam tylko tydzień na znalezienie samochodu.

Okolice Warszawy.

 

Poniżej oferty i kilka moich uwag o każdej.

 

Nr 1) 2004 1.6 Benzyna, cena: 14 900

 

- phI

- nieoryginalne radio

- +750 PLN za rejestrację

- z reguły omijam komisy, zwłaszcza auta sprowadzone, ale tu niby jest jakaś VIP gwarancja

 

Nr 2) 2005 2.0 Benzyna, cena: 13 900

 

- phI

- automatyczna skrzynia biegow - w sumie wole taką, ale czy nie ma problemów z nimi?

- brak czujników parkowania

- dziwne ogłoszenie: słaby opis, brak zdjęc z przodu za to dwa takie same z boku i cztery samych tylnych foteli

- 12.2014 wygasa przegląd

 

Nr 3) 2008 2.0 HDi, cena: 19 500

 

- 110 KM - czy jest bez filtra FAP?

- stolik za siedzeniem kierowcy nie ma plastikowej ramki a za fotelem pasażera tak - to normalne?

- prawe przednie koło jakieś zardzewiałe - czy to zwykły pył z hamulców?

- ogłoszenie wygląda najbardziej zachęcająco, bogata wersja itp - no ale sporo droższy i drzwi odrapane (i bez panoramy LOL)

 

Nr 4) 2005 2.0 Benzyna, cena: 17 500

Tutaj inna wersja tego ogłoszenia: >> klik <<

 

Dzięki.

Edytowane przez renauIt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SII raczej nie było silników 2.0 HDI.

1. Z zewnątrz ładnie wygląda. Ma trochę braków wyposażenia. Ogólnie mało zdjęć wnętrza.

- pierwsze co, ten opis nie jest do tego auta (wpis: szary metalik, czarna tapicerka). Podejrzewam, że odbyło się to na zasadzie kopiuj/wklej;

- radio nieoryginalne. Trzeba sprawdzić, czy zadbano o to, żeby działało sterowanie z kierownicy i wyświetlacz;

- niema podłokietnika między fotelami. Dziwnie to wygląda;

- brak tempomatu. Zdjęcie tak zrobione, że nie widać, czy jest ESP/ASR. Wcale się nie zdziwię jak nie ma;

- klimatyzacja jest, ale manualne. W tej cenie można mieć już klimatronika, a wygoda jest nieporównywalna;

- nie widać, czy jest naklejka na lewym progu. Do sprawdzenia.

 

2. Mało zdjęć nadwozia, z czego dwa są jednakowe. Może ma coś do ukrycia.

- do sprawdzenia naklejki, nie widać ich na tym kolorze;

- spore rysa na przedniej szybie od strony pasażera (4 zdjęcie). Przynajmniej tak to wygląda;

- na temat automatycznej skrzyni biegów nie wypowiem się, bo nie miałem z nią nigdy styczności. Na forum jest kilka osób, które sobie ją chwalą;

- opis ogłoszenia jak wyżej, niezgodny ze stanem faktycznym;

- podgrzewanej przedniej szyby nie ma, bo takiej opcji nie było.

 

3. Ogłoszenie jest nieaktywne.

Jak dla mnie wcale tak zachęcająco nie wygląda. Na tych zdjęciach fatalnie się prezentuje. Fotel kierowcy jest bez ramki na stolik, bo w takiej wersji występował po 2006 roku.

 

4. Najlepiej wyposażony ze wszystkich, zgodnie z opisem ogłoszenie. Zdjęcia trochę kiepskiej jakości, niewiele można zauważyć. Brak zapaliczki w gnieździe pod lewarkiem biegów. W obu ogłoszeniach różne wartości przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!