Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik do gazu


888EX888

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Pojawiają się w tym wątku auta z różnymi przebiegami. Mierzył ktoś z was luzy zaworowe po 30, 80, 160tyś. km na lpg? Oczywiście piszę o silniku 1.4tce. Jak mocno zwiększa się zużycie dolotowych, a jak wydechowych? Co ile km wypada regulacja na dobrze dobranej i ustawionej instalacji IV generacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzów w tym silniku się nie reguluje, a jeśli będzie zachodzić taka potrzeba to wymienia się szklanki. Ostatnio mieliśmy na warsztacie taki silnik z padniętą uszczelką, głowica po przyjechaniu 160kkm była w bardzo dobrym stanie i nie wymagała wymiany szklanek, silnik jeździł na Pb, przebieg oryginalny, jeden właściciel od nowości i na 100% nie był wcześniej rozbierany. Ja nie słyszałem, aby ktokolwiek wymieniał szklanki.

Moje dwie zapalniczki sprawują się doskonale, a niebawem będziemy mieć taką trzecią w rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy w tym silniku reguluje się przez;

-zamianę szklanek miejscami, szlifowaniem części wewnętrznej szklanek(setne części mm), zakup szklanek o właściwej grubości .

Podstawową czynnością w tym silniku jest kontrola luzów zaworowych i dopiero ich niewłaściwe wielkości determinują regulację

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mieliśmy na warsztacie taki silnik z padniętą uszczelką, głowica po przyjechaniu 160kkm była w bardzo dobrym stanie i nie wymagała wymiany szklanek, silnik jeździł na Pb, przebieg oryginalny. Ja nie słyszałem, aby ktokolwiek wymieniał szklanki.

Moje dwie zapalniczki sprawują się doskonale, a niebawem będziemy mieć taką trzecią w rodzinie.

Czyli gniazda zaworowe, zawory, szklanki są tak twarde, że nie trzeba regulować luzów nawet na gazie?! Jest ktoś na forum, kto się może pochwalić przebiegiem 200tys km na gazie i faktycznie niedotykaniem szklanek? Ile te twoje "zapalniczki" przejechały już na gazie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

77 i 52kkm, obie zestrojone na ~160KM, znam gościa który nahulał już ponad 160kkm z czego jakieś 90kkm na LPG i głowicy nie ruszał. Sukces zależy od instalacji i jej solidnej konfiguracji oraz zestrojeniu. Przy dobrym zestrojeniu LPG nie ma powodów, aby szklanki czy zawory zużywały się szybciej jak przy jeździe na Pb.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te wyżej podane przebiegi: 52, 77 i nawet 90kkm wcale nie oznaczają, że coś trzeba z głowicą robić. Będzie to jeździć dalej, aż się luzy wyzerują i zawory wydechowe wypala. Według powszechnie dostępnej wiedzy gaz jednak przyspiesza zużycie gniazd zaworowych i trzeba regularnie te luzy kontrolować nawet przy idealnie zestrojonej instalacji. Wszędzie tak piszą. Właśnie z tych pomiarów luzów można wyliczyć szybkość zużycia i zaplanować sobie regularne kontrole luzów i regulację.

Nie mierzyłes luzów w żadnym z aut nawet po 77tys na gazie?

To skąd wiesz,że nie wymagają regulacji? Chcesz zajeździc i wymieniać cała głowice?

Edytowane przez elgreen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według powszechnie dostępnej wiedzy gaz jednak przyspiesza zużycie gniazd zaworowych i trzeba regularnie te luzy kontrolować nawet przy idealnie zestrojonej instalacji.

To są właśnie najczęściej rozpowszechniane mity o LPG i jego niszczącym działaniu na silnik :-)

Z jakiego to niby powodu luzy miałby się szybciej wyzerować przy jeździe na poprawnie zainstalowanej i zestrojonej instalacji LPG ?

Wypalanie gniazd zaworowych wydechowych jest efektem złej stechiometrii mieszanki paliwowo-powietrznej w której paliwem jest LPG, taka źle dobrana uboga mieszanka spala się w znacznie wyższej temperaturze i może uszkadzać gniazda nawet po przejechaniu 100km. Przy prawidłowo dobranej i zestrojonej instalacji nie ma prawa do tego dojść !

Znam taki przypadek bardzo znanego silnika 1,6 16V K4M w którym po przejechaniu niecałych 10kkm padły gniazda co ciekawe tylko przy jednym cylindrze, a winny był niedokładny montaż wężyka doprowadzającego gaz do tego cylindra, instalator nałożył za dużo kleju na złączkę co spowodowało słabą drożność dla przepływającego gazu i trzeci cylinder spalał cały czas ubogą mieszanka doprowadzając do wypalenia dwóch gniazd wydechowych przy tym że cylindrze.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prawidłowo dobranej i zestrojonej instalacji, właściwym jakościowo paliwie gazowym, zużycie gniazd i zaworów będzie analogiczne jak przy zasilaniu benzyną.

Kontrola luzów zaworowych zasadna, zgodnie z zaleceniami producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam , jestem tu nowy na forum i czytam wasze posty i  już w najbliszych dniach jadę po megane 3 :-) tylko zastanawiam się jaki silnik wybrać mam na oku 1.6 16v 110 km :rolleyes: lub 1.4 tce 130km  :-D w najbliszym czasie chce założyć instalacje gazowa czy możecie się wypowiedzieć krotko który silnik jest dobry dzb po podpowiedzi :-)   pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że jeden i drugi silnik mają wtrysk benzyny pośredni w kolektorze ssącym przed zaworami, więc w zupełności wystarczy instalacja klasyczna z systemem wtrysku gazu w stanie lotnym bez konieczności dotrysku paliwa. Koszty w granicach 2,5-2,9k zł w zależności od producenta i tego kto to montuje i stroi.

1.6 16V K4M to klasyka i będzie jeździć nawet na byle jak zestrojonej instalacji co nie znaczy, że nie można w tym silniku wypalić gniazd zaworowych przy złym i niefachowym zestrojeniu, ponadto w K4M są zawory hydraulicznie regulowane co również nie znaczy, że nie trzeba ich dogladać co pewien czas lub przy odpowiednim przebiegu silnika.

Jakby go nie stroić zagazowany 1.6 16V K4M będzie miał na LPG w granicach 92-96KM, widziałem w komputerze z hamowni wyniki, nawet na oryginalnej fabrycznej mapie mało, który miał 103KM, niektóre nawet poniżej 100KM na Pb, fabrycznych Nm też im brakowało, co zrobić taka charakterystyka tego silnika.

1.4TCe H4JT należy zadbać o solidne zestrojenie z sondą szerokopasmową AFR, generalnie w dobrych i szanujących się zakładach jest to w takiej samej cenie co w jednostkach wolnossących, które też warto stroić z AFR.

1.4TCe nie ma regulacji hydraulicznej, są szklanki regulacyjne, które się wymienia gdy się zużyją, podobnie jest w nowych silnikach Renault/Nissan 1.6Sce H4M (HR16DE Nissan), jednak nie słyszałem żeby ktoś musiał to robić, a znamy kilku użytkowników, którzy mają w 1.4TCe zrobione grubo ponad 200kkm i przy głowicy nic nie robili, rekordzista miał nawet 308kkm z czego 170kkm na LPG co prawda zrobione na długich trasach autostradą.

Można się pokusić na kompleksowe zainstalowanie LPG z AFR + dopieszczeniem obu map Pb i LPG na hamowni, ja w ten sposób zrobiłem moje dwa 1.4TCe, a niebawem będzie trzeci z naszej rodzinnej stajni ;-)

W Megankach 3 są jeszcze dwa silniki na pośrednim wtrysku Pb, jest  to wolnossący 2.0 16V 140KM M4R oraz doładowany 2.0TCe F4RT, tego pierwszego obradzałbym, natomiast 2.0 z turbo jak najbardziej :rolleyes:

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!