Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Osadzenie


Blacky90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

 

Mam pytanie odnośnie felg gdzie jestem kompletnym laikiem ;) Dokładniej mam problem z osadzeniem...

Obecnie mam założone alusy 16" 205/55/16 ET38 (na takich alusach kupiłem go)

Mam zapasówke 14" 175/65/14 ET43

A chcę kupić stalówki na zimę i pytanie brzmi czy szukać 15" ET43 czy może być 15" ET45 prawdopodobnie są one z phII. Czy ktoś z Was ma takie felgi u siebie ? Czy to w czymś przeszkadza? Jakieś plusy czy minusy tego? Szukam po forach rożnych nic nie mogę znaleźć, nawet po serwisie dzwoniłem nie potrafią odpowiedzieć...Czy pytać jeszcze w wulkanizacji?

Scenic 1998 2.0 8V

Pozdrawiam :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nie ma czegoś takiego jak osadzenie felgi.

Zgaduję, że chodzi Ci o parametr nazywany odsadzeniem.

Wątpliwości, o których piszesz pomoże Ci wyjaśnić poniższa strona, w zakładce "wyszukaj" możesz dobrać sobie felgi do swojego auta z ofert kilkunastu producentów.

 

http://www.felgi.pl/artykul/szerokosc-felgi-i-odsadzenie-et-offset

 

Jest to o tyle ciekawe, że to narzędzie doboru pokarze Ci tylko rozwiązania konstrukcyjnie (parametr ET) i funkcjonalnie optymalne do Twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zgadza się chodziło mi o odsadzenie nie osadzenie błąd po prostu.

Jeden problem...na tej stronie są felgi aluminiowe nie stalowe i maja zakres 35-38 ET, a ja chce kupić stalowe na zimę i znalazłem komplet używanych ale maja ET45 15" gdzie w oryginale były ET43 14" , i na jaka szerokość maksymalnie mogę sobie pozwolić przy feldze?

I czy duża jest różnica miedzy ET 43 a ET45 ? Czy wtedy będę musiał jakieś dystanse kupić do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między ET43 i 45 masz 2mm różnicy. Przy ET 45 koło będzie 2mm "głębiej" w nadkolu. W tym przypadku ważniejsza będzie szerokość felgi, ale przy tym rozmiarze nie spodziewam się wielkich szerokości.

Jak masz zamiar kupić koła 15" od scenica phII to musi pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mi się wydaje że od phII. A co do szerokości felgi to czekam na odpowiedz bo nie ma na miejscu tej osoby i nie może mi sprawdzić ale z tego co mi mówił to 6 a 6.5...czy przy obu wersjach może tak być ?

Więc w sumie jedynym wyjściem byłoby podjechać do tej osoby ściągnąć swoje koło założyć tą felgę i zobaczyć czy wchodzi ? Czy by musiała być guma na nich by zobaczyć czy nic nie ociera ? bo chce później założyć na nie gumy 185/65 zimówki...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!